16-letni talent z Polski trafi do Atletico Madryt?

16-letni talent z Polski trafi do Atletico Madryt?

Tomasz Walczak to 16-letni piłkarz, który reprezentuje barwy Wisły Płock. Zawodnik podpisał kontrakt z agentem Roberta Lewandowskiego, Pini Zahavim. Okazuje się, że nowy agent zawodnika przyjechał do niego z propozycją transferu do Atletico Madryt.

Tomasz Walczak podpisuje kontrakt z Zahavim

Do klientów Pini Zahavi’ego, oprócz Roberta Lewandowskiego i Adama Buksy, dołącza kolejny Polak. Jest nim 16-letni Tomasz Walczak, zawodnik Wisły Płock. Utalentowany napastnik zaliczył już debiut w pierwszym zespole prowadzonym przez Macieja Bartoszka. Co prawda w dwóch dotychczasowych meczach zagrał łącznie 10 minut, jednak na swoim koncie zapisał już swojego pierwszego gola w seniorskiej karierze. Walczak zdobył bramkę przeciwko Koronie Kielce w Pucharze Polski.

Przeczytaj także: Lewandowski zdecydowany na transfer. W grę wchodzi tylko jeden klub.

Nic więc dziwnego, że jeden z topowych agentów na świecie chce reprezentować młodego zawodnika. Obok Adama Buksy i Roberta Lewandowskiego Zahavi zajmuje się karierami Pierre-Emile Höjbjerga, czy Christophera Nkunku. Teraz do długiej listy zawodników dołącza także 16-latek z Polski, Tomasz Walczak.

Zamieni Płock na Madryt?

O podpisaniu umowy między Tomaszem Walczakiem a Pinim Zahavim w środę poinformował na swoim Twitterze Mateusz Borek. Komentator i dziennikarze „Kanału Sportowego” wyjawił, że Izraelczyk w Polsce zjawił się z ofertą transferu do jednego z największych klubów w Hiszpanii – Atletico Madryt.

Atletico Madryt w poprzednim sezonie zdobyło mistrzostwo kraju wyprzedzając o dwa punkty drugi Real Madryt. Czy młody napastnik przeniesie się z Płocka do słonecznego Madrytu? O tym przekonamy się wkrótce, jednak fakt, że tak duży klub widzi w nim spory talent, na pewno cieszy.

Zdjęcie: Wisła Płock