162
Views

Wieści na temat Roberta Lewandowskiego nie cichną, a to głównie za sprawą kontrowersyjnej dla wielu decyzji przyznania Złotej Piłki Leo Messiemu, a nie Polakowi. Pojawiają się jednak również informacje o tym, że Lewandowski jest zdecydowany na odejście z Bayernu Monachium, a priorytetem jest jeden konkretny klub.

Robert Lewandowski zdecydowany opuścić Monachium?

W hiszpańskim dzienniku AS pojawił się artykuł napisany przez Marco Ruiza, w którym to autor podkreśla, że to Robert Lewandowski powinien się cieszyć ze zdobycia pierwszej w swojej karierze Złotej Piłki. Tak samo twierdzi wielu ekspertów piłkarskich, jak i spora liczba byłych piłkarzy. Trofeum trafiło jednak do Leo Messiego. Według autora artykuły zaraz po zakończeniu gali Polak miał skontaktować się ze swoim agentem i poinstruował go, aby ten rozglądał się za transferem.

Przeczytaj także: Robert Lewandowski jednak otrzyma Złotą Piłkę? Wymowne słowa.

Pini Zahavi, który od kilku lat jest agentem kapitana reprezentacji Polski, dostał wyraźne wskazówki – priorytetem ma być transfer do Realu Madryt. Robert Lewandowski od kilku lat jest łączony z klubem ze stolicy Hiszpanii. Najbliżej transferu był w 2013 roku, kiedy jego kontrakt z Borussią Dortmund dobiegł końca. Ostatecznie trafił do Monachium, gdzie stał się absolutną legendą Bayernu.

Wiek Polaka nie jest przeszkodą dla Realu

Marco Ruiz popiera swoje informacje na temat plotek transferowych Roberta Lewandowskiego tym, że hiszpański klub oferuje nie tylko perspektywę zdobywania trofeum, ale zdecydowanie lepszy rozgłos. To właśnie ma w duży stopniu wpływ na decyzję kapitana reprezentacji Polski. Umowa z obecnym klubem napastnika skończy się w lipcu 2023 roku i wydaje się, że obecny sezon będzie ostatnim, w którym Bayern będzie mógł zarobić spore pieniądze na polskim zawodniku.

Fakt, że w momencie ukończenia tego sezonu Robert Lewandowski będzie miał 33 lata, nie odstrasza Królewskich. Klub z Madrytu nie przejmuje się wiekiem kapitana reprezentacji Polski, a w artykule możemy przeczytać, że “Lewy” może grać na najwyższym poziomie przez kolejne kilka lat – zupełnie jak Cristiano Ronaldo. Poza Lewandowskim na liście życzeń Realu Madryt znajduje się Erling Haaland.

Źródło: AS

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.