122
Views

Są alkohole, które kupuje się w celach… kolekcjonerskich. Właśnie taki jest 48-letni Johnnie Walker Masters of Flavour. Butelkę wyceniono na 35 tysięcy dolarów.

Nie oszukujmy się, wszyscy znamy Johnnie Walkera w formie Red Label, ewentualnie Black Label (polecam!). Oczywiście, istnieje wiele innych odmian, takich jak: Double Black, Green, Gold czy Blue. Dziś skupimy się jednak na “rodzynku”. Na whisky, którą zazwyczaj stawia się na półce i czeka… by zyskała na wartości. Przynajmniej wydaje mi się, że 48-letni Johnnie Walker Masters of Flavour jest właśnie taką whisky inwestycyjną.

48-letni Johnnie Walker Masters of Flavour za 35 tys. USD
48-letni Johnnie Walker Masters of Flavour za 35 tys. USD

48-letnie whisky Masters of Flavour

Kilka dni temu na profilu Johnnie Walker na Twitterze zobaczyliśmy filmik, w którym zaprezentowano to arcydzieło. Bo jak inaczej opisać tą piękną butelkę w formie karafki, czy drewniane opakowane, w którym otrzymujemy whisky? Sami zobaczcie ten krótki filmik.

https://twitter.com/johnniewalker_/status/1529112537840730112

48-letni Johnnie Walker Masters of Flavour

Tylko siedmiu wybrańców będzie mogło pochwalić się nową zdobyczą w swojej kolekcji ekskluzywnych alkoholi. To oznacza jedno – kwota wynosząca 35 tysięcy dolarów za butelkę będzie wręcz tuż po zakupie zwiększała swoją wartość. Jeśli jednak ktoś będzie miał chęć spróbować limitowanego whisky, poczuje smak owoców, słodkiego toffi oraz delikatnej przyprawy.

Każda z butelek została wypolerowana, aby pokazać blask kryształu. Następnie wygrawerowano logo oraz numer butelki. Co ciekawe, oprócz alkoholu dostajemy również grafiki NFT, które przygotował Kode Abdo. Mało tego, każdy ze szczęśliwców będzie mógł udać się na trzydniowy wyjazd do Szkocji, a konkretnie do Edynburga. Będzie można zwiedzić destylarnię, wziąć udział w degustacji kolekcjonerskich trunków i poznać markę.

Jak zdobyć 48-letni Johnnie Walker Masters of Flavour NFT? Cóż, nie będzie to łatwe. Limitowana wersja będzie dostępna 31 maja 2022. Kto może ją kupić? Firma sugeruje, że kto pierwszy, ten lepszy. Powodzenia.

48-letni Johnnie Walker Masters of Flavour za 35 tys. USD
48-letni Johnnie Walker Masters of Flavour za 35 tys. USD
Kategoria artykułu
Świat dorosłych
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.