5 tys. km dróg szybkiego ruchu w Polsce!
84
Views

Poruszanie się po autostradach i trasach ekspresowych jest szybkie i przyjemne, a dojechanie do celu zajmuje nam krócej czasu niż jazda po drogach wojewódzkich. W tym roku w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu przekroczy 5 tys. kilometrów. Tak zapowiada GDDKiA.

5 tys. km dróg ekspresowych w Polsce

Dróg szybkiego ruchu w Polsce jest 4886,6 km – 1799,7 km autostrad i 3086,9 km dróg ekspresowych. Poruszanie się nimi jest, jak sama nazwa mówi, szybkie i wygodne, ponieważ pozwalają nam na dojechanie do założonej lokacji zdecydowanie szybciej, niż wtedy, kiedy poruszamy się drogami wojewódzkimi.

Przeczytaj także: Jak bezpiecznie podróżować z dziećmi? Kilka cennych porad!

5 tys. km dróg szybkiego ruchu w Polsce!
5 tys. km dróg szybkiego ruchu w Polsce! Fot. GDDKiA

Wkrótce liczba dróg ekspresowych w Polsce w końcu przekroczy 5 tys. kilometrów. I stanie się to jeszcze w tym roku, jak zapewnia rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Jędrzej Puzyński.

Granica zostanie przekroczona jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku sieć dróg szybkiego ruchu przekroczy 5 tysięcy kilometrów. Jak powiedział rzecznik prasowy GDDKiA, Jędrzej Puzyński:

Staramy się, żeby drogi były oddawane jak najszybciej, natomiast nie jesteśmy w stanie wskazać precyzyjnie, w którym momencie ta bariera 5 tys. km zostanie przekroczona. (…) Kilka inwestycji musi zostać udostępnionych, żeby ten poziom został przekroczony. Na pewno będzie to w tym roku, tu nie ma wątpliwości.

5 tys. km dróg szybkiego ruchu w Polsce!
Sieć dróg ekspresowych i autostrad w tym roku dobije do okrągłej liczby 5 tys. kilometrów. Fot. GDDKiA

Źródło i zdjęcia: BI/ GDDKiA

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

All Comments

  • Wygląda na to, że dla redaktora “5 tys. km dróg szybkiego ruchu powstanie w Polsce w 2023 roku” jest synonimem dla “W tym roku w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu przekroczy 5 tys. kilometrów”. Czy w takim razie zaczynamy od zera bez ani jednego kilometra dróg szybkiego ruchu? Czy w jakiś sposób redaktor chce się podłączyć do rządowej propagandy?

    MW 06/02/2023 13:00
  • W nagłówku: “5 tys. km dróg szybkiego ruchu powstanie w Polsce w 2023”, a potem wychodzi ze nie powstanie a przekroczy (przy stanie ok 4890km). Dodatkowo w artykule raz pojawią się 5 tys. km dla dróg ekspresowych (Wkrótce liczba dróg ekspresowych w Polsce w końcu przekroczy 5 tys kilometrow) i raz dla dróg szybkiego ruchu. Ktoś to czytal czy to bot generuje?
    Gorszego clickbaitu dawno nie widziałem. Czas zablokować wasze RSS w apce.

    Stefan 06/02/2023 12:55