5G może skutecznie unieruchomić linie lotnicze!

Technologia 5G z każdym dniem rozwija swoje skrzydła i może pomóc w różnych dziedzinach. Okazuje się jednak, że również może szkodzić. Zwłaszcza w branży lotniczej. Izba branżowa Airlines for America, reprezentująca takich przewodników jak American Airlines, czy FedEx ogłosiła, że technologia ta może skutecznie zablokować ruch lotniczy na amerykańskich lotniskach. O co tak naprawdę chodzi?

Linie lotnicze chcą odłożyć uruchomienie sieci 5G w paśmie C

Firmy AT&T i Verizon pod koniec grudnia planowały uruchomić usługę sieci 5G w paśmie C. Według izby branżowej Airlines for America, która reprezentuje usługi największych przewoźników lotniczych w Stanach Zjednoczonych, może ona skutecznie unieruchomić ruch lotniczy w tym kraju. Dlaczego?

Airlines for America zwróciło się do Federalnej Komisji Łączności (Federal Communications Commission – FCC) o wstrzymanie umieszczania nadajników sieci 5G w terenach znajdujących się niedaleko lotnisk. Powodem mają być potencjalne zakłócenia tysięcy lotów dziennie.

Przeczytaj także: 2G dalej działa i jest niebezpieczne. Android pozwoli je wyłączyć!

Zakłócenia mogą wpłynąć na bezpieczeństwo lotów

Do sekretarza ds. transportu, dyrektora Rady Gospodarczej Białego Domu i przewodniczącej Federalnej Komisji Łączności trafił list od dyrektorów linii lotniczych takich przewoźników jak United Airlines, Southwest Airlines, czy American Airlines. W dokumencie oznajmiono, że przewoźnicy będą zmuszeni do odwołania ponad 1000 lotów. Powodem ma być uruchomienie sieci 5G w paśmie C. Odwołaniem lotów dotkniętych będzie aż 100 tys. pasażerów

Sieć 5G może spowodować problemy m.in. w odczytach z wysokościomierzy. To może zagrozić podczas lądowania w złej widoczności. Dlatego też przewoźnicy chcieli jak najbardziej przesunąć aktywację sieci 5G w paśmie C. Początkowo miała zostać uruchomiona pod koniec grudnia. Datę aktywacji przesunięto na 5 stycznia. Następnie zaproponowano zmianę o kolejne dwa tygodnie. Ostatecznie wystartuje ona dziś, tj. 19 stycznia.

Źródło: Reuters

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj