135
Views

iPhone 12 to najnowsza generacja smartfona z logiem nadgryzionego jabłka. Okazało się jednak, że nie wszystkie egzemplarze są sobie równe. Apple zdecydowało, że trzeba uciąć koszty i w europejskich smartfonach zastosowało wolniejszy modem 5G!

5G w europejskim smartfonie iPhone 12 jest wolniejsze niż to w amerykańskim

Apple ma swoich fanów na całym świecie, a ich smartfony zdominowały rynek. Najnowsza generacji iPhone 12 wspiera obsługę sieci 5G. Wydawać by się mogło, że wszystkie modele są takie same, na całym świecie. Nic bardziej mylnego, ponieważ w produkcji egzemplarzy przeznaczonych na europejski rynek Apple zdecydowało się na użycie wolniejszego modemu 5G, który nie obsługuje sieci w technologii mmWave.

iphone12
Europejskie smartfony zostały pozbawione anteny mmWave.

Jest to zabieg oszczędzania, na który zdecydował się amerykański producent. Jak można poznać, że smartfon nie posiada właśnie tego modemu? Na europejskich smartfonach iPhone 12 nie znajdziemy dodatkowej anteny, która znajduje się na boku smartfona.

Jest jednak rozwiązanie! Kup “trzynastkę”!

Brak mocnego modemu 5G w europejskich modelach iPhone 12 nie jest może wielkim problemem, jednak fakt, że dostaliśmy okrojoną wersję smartfona jest już gorszy. Wiadomo jednak, że “trzynastka” będzie taka sama na całym świecie. Analityk Ming Chi-Kuo poinformował, że Apple zainstaluje w iPhone 13 modem kompatybilny z siecią mmWave oraz Sub-6GHz w każdym modelu.

Co poza tym wiemy o zbliżającym się smartfonie? Model zostanie wyposażony w 120 Hz wyświetla Pro Motion, na ekranie znajdzie się mniejsze wcięcia, system chłodzenia z komorą parową oraz 1-terabajtowa wersja pojemnościowa. Względem poprzedniej generacji Apple wykorzysta modem Qualcomm X60, który zstąpi X55.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.