80
Views

Dwa lata temu na rynku pojawiły się komputery MacBook z autorskimi układami M1. Procesory te biły na głowę pod względem wydajności MacBooki zasilane układami Intela. Nic więc dziwnego, że gigant z Cupertino skupił całą swoją uwagę w autorskie układy. Od tamtej pory dostaliśmy kilka wariacji tych układów. Wkrótce na rynku zadebiutuje seria komputerów z układem Apple M2!

Układ Apple M2 w końcu zadebiutuje w tym roku?

Bez wątpienia układy M1, które zasilają komputery z serii Mac to jeden z największych sukcesów w historii Apple. Rozwiązanie amerykańskiego producenta jest bardzo wydajne, co bardzo cieszy użytkowników na całym świecie. Premiera komputerów z tym układem odbyła się w 2020 roku i od tamtej pory gigant z Cupertino wydawał na rynek urządzenia z udoskonalonymi i mocniejszymi układami M1.

Przeczytaj także: iPhone 16 całkowicie wyeliminuje notcha. Znajdzie się pod ekranem!

W momencie premiery MacBooków Air i Pro z układami M1 były to najszybsze laptopy wyprodukowane przez Apple. Na przestrzeni tych dwóch lat producent wypuścił na rynek układy M1 Pro, M1 Max i M1 Ultra, które zachwycają wydajnością. Trzeba jednak iść do przodu, dlatego też wkrótce na rynku pojawi się aż 9 komputerów, które będą napędzane układem Apple M2.

Gurman potwierdza! Aż 9 nowych komputerów z układem M2!

Układ Apple M2 zapowiadany jest od kilku miesięcy. Wielu sugerowało, że pojawi się on już na marcowej konferencji, podczas której przedstawiono m.in. trzecią generację smartfona iPhone SE, czy nowe komputery Mac Studio, na których pokładzie znalazł się wcześniej wspomniany procesor M1 Ultra. Tak się jednak nie stało i fani marki musieli obejść się smakiem. Teraz jednak Mark Gurman z Bloomberga informuje, że na rynku wkrótce pojawi się aż 9 nowych urządzeń, które zostaną wyposażone właśnie w ten układ.

Apple M2
9 nowych komputerów Mac będzie pracowało na układach Apple M2!

Jak twierdzi Gurman, widział on już dowody na istnienie komputera MacBook Air z układem Apple M2 i 10-rdzeniowym układem graficznym. Do tego trzeba dołożyć również wersję Pro laptopa. Insider twierdzi, że najmocniejsze komputery z serii Mac dostaną układy M2 Pro oraz M2 Max. Wersja Max będzie posiadała 12 rdzeni procesorowych i 38 rdzeni graficznych. W efekcie pojawi się aż 9 nowych komputerów. Mowa tutaj o urządzeniach z serii Air, Pro, Mac Mini i Mac Pro.

Źródło: Bloomberg

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.