AlcoSense Excel – test alkomatu

Test AlcoSense Excel 

Alkomat AlcoSense Excel cechuje się dokładnością pomiarową na poziomie +0,15 promili BAC oraz – 0,00 promili BAC. W praktyce oznacza to, że urządzenie na pewno nie pokaże wyniku zaniżonego. Co najwyżej zawyżony. Warto wiedzieć, że alkomat mierzy stężenie w powietrzu z płuc, dlatego też nawet po przepłukaniu ust, wyniku nie oszukacie. Plusem AlcoSense Excel jest również to, że wyposażono go w czujnik przed przeciążeniem. Dzięki temu nie powinniście uszkodzić urządzenia przez zbyt dużą ilość pomiarów. Maksymalny odczyt wynosi cztery promile. Myślę, że to wystarczająca wartość. Urządzenie posiada certyfikat medyczny ISO13485. 

AlcoSense Excel - test alkomatu

Jak wygląda pomiar alkomatem?

Aby uruchomić alkomat AlcoSense Excel możemy nacisnąć przycisk znajdujący się na obudowie, bądź po prostu rozsunąć ją. Wtedy należy poczekać kilka sekund, a następnie włożyć ustnik do otworu i dość mocno, ale jednostajnie dmuchać. Po chwili na ekranie powinniśmy otrzymać wynik. Zielony, a więc brak alkoholu, żółty – mieścicie się w limicie (aczkolwiek nie polecam i tak jeździć w takim stanie) i czerwony, który zabrania wsiadania za kółko. Oczywiście każdy kraj ma inne limity. Dlatego przed pierwszym pomiarem warto skonfigurować je tak, aby wyświetlał dane zgodnie z miejscem, w którym przebywacie. Producent informuje, aby nie mierzyć stężenia bezpośrednio po wypiciu alkoholu, ponieważ to może uszkodzić czujnik. Musimy odczekać minimum pół godziny i wtedy należy rozpocząć pomiar. 

AlcoSense Excel - test alkomatu

AlcoSense Excel - test alkomatu

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Rosjanie planują ucieczkę z Rosji? Wszystko przez słowa Putina!

Władimir Putin wygłosił orędzie do narodu rosyjskiego, w którym...

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Kolejna firma zhakowana. Tym razem jest to 2K Games

Przez ostatnie dni jesteśmy świadkami zmasowanych ataków hakerów na...

Pierwsi producenci już prezentują karty RTX 4090 i RTX 4080

Po wczorajszej prezentacji nowych kart graficznych od NVIDII sieć...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj