Android Auto oficjalnie dostępny w naszym kraju!

System Android Auto to oprogramowanie, które znacząco zwiększa komfort korzystania z systemów multimedialno-informacyjnych w nowych samochodach. Do tej pory system ten nie był oficjalnie dostępny w naszym kraju, jednak to się właśnie zmieniło. Od dziś aplikację możemy pobierać ze sklepu Google Play!

System Android Auto oficjalnie w Polsce

Przez kilka ostatnich lat, a raczej od momentu swojej premiery, system Android Auto nie był oficjalnie dostępny w Polsce. Korzystanie z niego i większości jego funkcji był jak najbardziej możliwe, jednak można było go pobrać ze stron trzecich. Wystarczyło pobranie pliku z rozszerzeniem APK i telefonu z systemem Android 10 lub nowszym.

Przeczytaj także: Domena Google nie jest już najpopularniejsza na świecie!

System Android Auto jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla samochodów, które wyposażone zostały w nowoczesne systemu multimedialno-informacyjne. Wystarczy podłączyć telefon z systemem Android i aplikacją systemu, a z poziomu ekranu będziemy mieć dostęp m.in. do map Google, aplikacji Spotify czy kontaktów.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play!

Google zapowiadało wprowadzenie Android Auto do naszego kraju już w poprzednim roku, jednak dopiero teraz udało się ten plan zrealizować. Teraz aplikację z systemem możemy pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play. Deweloper uruchomił nawet oficjalną polską stronę aplikacji, na której znajdziecie więcej informacji!

Wraz z premierą nowego systemu Google Android 12 zmieniła się także aplikacja systemu samochodowego. Wprowadzono przede wszystkim nową funkcję obsługi kart dual SIM. Pozwala ona na wykonywanie połączeń z dwóch numerów telefonu.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Mattia Binotto do zwolnienia – powstała petycja fanów

Na platformie change.org powstała petycja, aby zwolnić szefa zespołu...

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

Aplikacja Biedronka cieszy się ogromną popularnością

Sieć sklepów Biedronka pochwaliła się wynikami popularności jakie osiągnęła...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj