142
Views

System Android Auto to oprogramowanie, które znacząco zwiększa komfort korzystania z systemów multimedialno-informacyjnych w nowych samochodach. Do tej pory system ten nie był oficjalnie dostępny w naszym kraju, jednak to się właśnie zmieniło. Od dziś aplikację możemy pobierać ze sklepu Google Play!

System Android Auto oficjalnie w Polsce

Przez kilka ostatnich lat, a raczej od momentu swojej premiery, system Android Auto nie był oficjalnie dostępny w Polsce. Korzystanie z niego i większości jego funkcji był jak najbardziej możliwe, jednak można było go pobrać ze stron trzecich. Wystarczyło pobranie pliku z rozszerzeniem APK i telefonu z systemem Android 10 lub nowszym.

Przeczytaj także: Domena Google nie jest już najpopularniejsza na świecie!

System Android Auto jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla samochodów, które wyposażone zostały w nowoczesne systemu multimedialno-informacyjne. Wystarczy podłączyć telefon z systemem Android i aplikacją systemu, a z poziomu ekranu będziemy mieć dostęp m.in. do map Google, aplikacji Spotify czy kontaktów.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play!

Google zapowiadało wprowadzenie Android Auto do naszego kraju już w poprzednim roku, jednak dopiero teraz udało się ten plan zrealizować. Teraz aplikację z systemem możemy pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play. Deweloper uruchomił nawet oficjalną polską stronę aplikacji, na której znajdziecie więcej informacji!

Wraz z premierą nowego systemu Google Android 12 zmieniła się także aplikacja systemu samochodowego. Wprowadzono przede wszystkim nową funkcję obsługi kart dual SIM. Pozwala ona na wykonywanie połączeń z dwóch numerów telefonu.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.