Android Auto zyskało nową, przydatną funkcję. O co chodzi?

Android Auto jest systemem, z którego korzystają kierowcy. Jest on bardzo funkcjonalny i pozwala na ekranie znajdującym się w samochodzie wyświetlać, chociażby Mapy Google. Teraz system samochodowy od Google dostał nową, bardzo ciekawą funkcję o nazwie Media Picks.

Funkcja Media Picks w Android Auto

Producenci samochodów stawiają na multimedialność, dlatego też w nowych modelach podstawą jest kompatybilność z takimi systemami, jak Apple Car Play i Google Android Auto. Ten drugi system właśnie zyskał nową, bardzo przydatną funkcję, którą docenią kierowcy. Do tej pory system od Google oferował wysoką funkcjonalność, jednak wraz z wprowadzeniem Media Picks znacząco ona wzrasta.

Przeczytaj także: System Android Auto 6.3 dostępny do pobrania

Czym jest Media Picks w systemie Android Auto? Jest to funkcja, która sprawia, że na pasku nawigacyjnym systemu znajduje się szybki dostęp do aplikacji, która w danym momencie odtwarza dźwięk. Ikonka „nutki” pojawiająca się obok elementów sterowania multimediami po naciśnięciu w nią, wyświetla menu w formie widgetu pop-up. Ten zasłaniający główny ekran interfejsu, pozwoli na szybką zmianę piosenki. Nowa funkcja na tą chwile kompatybilna jest jedynie z dwoma aplikacjami – Spotify oraz Wiadomości Google, jednak w przyszłości gama zintegrowanych aplikacji na pewno się poszerzy.

Android Auto zyskało nową, przydatną funkcję. O co chodzi?
Funkcja pojawiła się u wybranych użytkowników.

Producenci postawili na systemy multimedialne Google i Apple

W ostatnim czasie system Android Auto mocno zyskał na popularności. Jest on implementowany praktycznie do każdego nowego samochodu. Przez zastosowanie systemu od Google zdecydowanie zwiększa się funkcjonalność systemu multimedialnego zastosowanego w aucie. Warto dodać, że zazwyczaj tam, gdzie zainstalowany jest system giganta z Mountain View, tam również znajduje się Apple Car Play. Producenci aut zazwyczaj nie decydują na zastosowanie tylko jednego z tych systemów, a instalują oba.

Z nowej funkcji jak na razie może korzystać określona liczba użytkowników. Nową funkcją Media Picks w systemie Google Android Auto w swoim aucie pochwalił się jeden z użytkowników popularnego serwisu Reddit. Na tę chwile nie ma jednak informacji, które mówiłyby, kiedy nowa funkcja trafi do szerszego grona. Google milczy na ten temat.

Źródło: 9to5google.com

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Ile czasu potrzeba by schudnąć?

Szczególnie w okolicach Nowego Roku w naszych głowach pojawia...

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia...

W sieci pojawiły się zdjęcia XFX Radeon RX 6700 XL.

Do sieci trafiły zdjęcia do tej pory nie znanej...

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj