Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny iPhone SE (2022) zadebiutuje na rynku znacznie później, niż zakładano. Sugerowało się, że smartfon będzie miał swoją premierę w pierwszym kwartale roku. Okazuje się, że nastąpi to kilka miesięcy później.

Apple chce zachęcić użytkowników Androida do przesiadki

iPhone SE (2022) ma być budżetowym smartfonem amerykańskiego giganta z Cupertino, który ma przekonać do urządzeń Apple użytkowników Androida. Plany ten mógłby się udać, gdyby nie to, że smartfon ma oferować kilkuletni wygląd – grube ramki, przycisk home, wyświetlacz IPS LCD Retina i pojedynczy obiektyw. Klienci kupują wzrokiem, a potem patrzą na specyfikację, więc producent naprawdę musi się postarać z kampanią reklamową.

Fakt jest jednak taki, że nowy iPhone SE będzie niezwykle wydajnym smartfonem, który będzie mógł się pod tym względem równać z flagowcami z Androidem. Znajdziemy w nim bardzo wydajny procesor Apple A15 Bionic. Co więcej, smartfon jako pierwszy budżetowy model Apple zyska modem 5G. Ten dotychczas dostępny był jedynie we flagowych modelach producenta z Kalifornii.

iPhone SE (2022) zadebiutuje na rynku później, niż zakładano

W ostatnim czasie pojawiły się jednak informacje o tym, że Apple nie powtórzy designu z poprzedniego SE i trzecia generacja telefonu zyska wygląd modelu XR. O tym, czy te plotki okażą się prawdą, będziemy musieli poczekać na premierę smartfona. I jak się okazuje, smartfon zadebiutuje na rynku zdecydowanie później, niż początkowo zakładano.

Przeczytaj także: Rendery zdradzają wygląd iPhone SE (2022)! Jest nowocześniej!

Ross Young, leaker, który w przeszłości podawał informacje na temat produktów Apple mające pokrycie w rzeczywistości, wypowiedział się na temat daty premiery iPhone SE (2022). Według niego trzecia generacja budżetowca zadebiutuje drugim kwartale roku. Podał on, że będzie to druga połowa kwietnia lub początek maja. Smartfon do masowej produkcji trafi w marcu, więc kwiecień/maj ma być miesiące, w którym telefon trafi do sklepów. To właśnie wtedy ma też odbyć się wiosenna konferencja urządzenia.

Źródło: Twitter