Apple zostało okradzione? Startup miał przejąć dane dotyczące chipów A15 i M1!

Apple oskarżyło założony w 2021 roku startup Rivos o skradzenie tajnych danych dotyczących chipsetów wykorzystywanych w smartfonach i komputerach amerykańskiego producenta. Startup opracowuje chipy, które mają być konkurencją dla największych graczy na rynku. 

Apple zostało okradzione przez startup Rivos?

W 2021 roku startup Rivos rozpoczął swoje istnienie. Jest on odpowiedzialny za tworzenie chipsetów, które mają konkurować z układami największych firm technologicznych na rynku. Gigant z Cupertino wydaje się mieć spory problem ze startupem, ponieważ w ciągu roku firma zatrudniła ponad 40 byłych pracowników kalifornijskiej firmy. 

Przeczytaj także: Verbatim WOV Series SSD to „jednorazowy” dysk. Zapisze dane tylko raz!

Apple twierdzi, że nie wszystkie przejęcia pracowników były zgodne z prawem. Sugeruje się, że niektórzy z nich, aby dostać pozycję w startupie przekazali firmie dziesiątki gigabajtów z tajnymi informacjami na temat chipsetów A15 i M1, które wykorzystywane są w urządzeniach mobilnych oraz komputerach Mac i innymi informacjami handlowymi. Firma prowadzona przez Tima Cooka twierdzi, że takich pracowników było co najmniej dwóch.

Wykradzione dane miały przyspieszyć prace nad SoC

Startup prawdopodobnie zajmuje się produkcją konkurencyjnego SoC i zyskanie poufnych danych kalifornijskiego producenta byłoby dla nich bardzo cenną informacją. Firma miała kontaktować się z inżynierami giganta z Cupertino i natarczywie prosić ich o pobieranie poufnych danych firmy i kopiowanie ich na dyski flash. 

apple rivos
Apple zostało okradzione? Startup miał przejąć dane dotyczące chipów A15 i M1!

Na niekorzyść startupu działa fakt, że nikt tak naprawdę nie wiem, czym zajmuje się ten startup. Oskarżenia firmy prowadzonej przez Tima Cooka mogą sugerować, że startup pracuje nad rozwiązaniami, które w przyszłości trafią do smartfonów oraz komputerów. Kalifornijska firma, że wykradzenie danych miało na celu przyspieszenie prac związanych z chipami. Przedsiębiorstwo oprócz zakazu wykorzystania wykradzionych danych i zwrócenia ich będzie żądało od startupu odszkodowania finansowego. Konkretne kwoty nie padły. 

Źródło: The Verge

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

USB typu C w iPhone już w przyszłym roku!

Czas złącza Lightning powoli dobiega końca. Jak podają najnowsze...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

MSI zapowiada dysk Spatium M570 z prędkością nawet 12,3 GB

Firma MSI zapowiedziała nowy dysk SSD na interfejs PCIe...

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj