Apple zostało okradzione? Startup miał przejąć dane dotyczące chipów A15 i M1!

Apple oskarżyło założony w 2021 roku startup Rivos o skradzenie tajnych danych dotyczących chipsetów wykorzystywanych w smartfonach i komputerach amerykańskiego producenta. Startup opracowuje chipy, które mają być konkurencją dla największych graczy na rynku. 

Apple zostało okradzione przez startup Rivos?

W 2021 roku startup Rivos rozpoczął swoje istnienie. Jest on odpowiedzialny za tworzenie chipsetów, które mają konkurować z układami największych firm technologicznych na rynku. Gigant z Cupertino wydaje się mieć spory problem ze startupem, ponieważ w ciągu roku firma zatrudniła ponad 40 byłych pracowników kalifornijskiej firmy. 

Przeczytaj także: Verbatim WOV Series SSD to „jednorazowy” dysk. Zapisze dane tylko raz!

Reklama

Apple twierdzi, że nie wszystkie przejęcia pracowników były zgodne z prawem. Sugeruje się, że niektórzy z nich, aby dostać pozycję w startupie przekazali firmie dziesiątki gigabajtów z tajnymi informacjami na temat chipsetów A15 i M1, które wykorzystywane są w urządzeniach mobilnych oraz komputerach Mac i innymi informacjami handlowymi. Firma prowadzona przez Tima Cooka twierdzi, że takich pracowników było co najmniej dwóch.

Wykradzione dane miały przyspieszyć prace nad SoC

Startup prawdopodobnie zajmuje się produkcją konkurencyjnego SoC i zyskanie poufnych danych kalifornijskiego producenta byłoby dla nich bardzo cenną informacją. Firma miała kontaktować się z inżynierami giganta z Cupertino i natarczywie prosić ich o pobieranie poufnych danych firmy i kopiowanie ich na dyski flash. 

apple rivos
Apple zostało okradzione? Startup miał przejąć dane dotyczące chipów A15 i M1!

Na niekorzyść startupu działa fakt, że nikt tak naprawdę nie wiem, czym zajmuje się ten startup. Oskarżenia firmy prowadzonej przez Tima Cooka mogą sugerować, że startup pracuje nad rozwiązaniami, które w przyszłości trafią do smartfonów oraz komputerów. Kalifornijska firma, że wykradzenie danych miało na celu przyspieszenie prac związanych z chipami. Przedsiębiorstwo oprócz zakazu wykorzystania wykradzionych danych i zwrócenia ich będzie żądało od startupu odszkodowania finansowego. Konkretne kwoty nie padły. 

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama