Autonomiczne samochody Waymo zostały pokonane przez mgłę!
147
Views

Autonomiczne auta firmy Waymo, które poruszają się po ulicach San Francisco, uległy “awarii”. Samochody stanęły na środku drogi i nie ruszyły się ani milimetr. Powód jest dość banalny, ponieważ jak się okazało, pojazdy nie mogły poradzić sobie z mgłą!

Nie i koniec! Samojezdne samochody stanęły na środku drogi

San Francisco to jedno z tych miast, w których do ruchu dołączono autonomiczne auta. Na drogach znajdziemy więc samochody różnych firm, a jedną z nich jest Waymo. O ile samochody te są zaawansowane technologicznie, to jednak co jakiś czas miewają wpadki.

Według najnowszych doniesień autonomiczne auta Waymo nagle zatrzymały się na drodze. Powodem takiej sytuacji okazała się mgła, która jest dość częstym zjawiskiem w tym właśnie mieście.

Autonomiczne auta Waymo pokonane przez mgłę

Kiedy na ulicach San Francisco pojawiła się mgła, radary oraz kamery odpowiadające za bezpieczeństwo podczas samoczynnej jazdy samochodu Waymo, miały trudności z prawidłową jazdą. Pięć aut poległo przez mgłę.

Oczywiście ta sytuacja wywołała szereg nieporozumień. Zatrzymane autonomiczne auta Waymo stworzyły sztuczny korek, na co kierowcy reagowali migając światłami i trąbiąc. Firma oznajmiła, że pojazdy otrzymają odpowiednią aktualizację, która sprawi, że system będzie bardziej wydajny i zaradzi takim sytuacjom w przyszłości.

Zdjęcia: Waymo

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.