Brak czarnoskórych i wielkie piersi. Oto wymagania do filmów Tencent

Tencent jest jednym z największych dystrybutorów gier na świecie. Jego działania znane są głównie na rynku chińskim. Przedsiębiorstwo nie zamyka się jednak jedynie na rynek gier, ale próbuje również swoich sił w przemyśle filmowym. Okazuje się, że firma ma bardzo kontrowersyjne wymagania co do filmów, które miałaby sponsorować!

Wielkie kontrowersje wokół Tencent

Chińskie przedsiębiorstwo technologiczne Tencent jest jednym z największych dystrybutorów gier na świecie. Firma od jakiegoś czasu próbuje również swoich sił w przemyśle filmowym. Chodzi tutaj oczywiście o finansowanie produkcji.

Przeczytaj także: Chiny zeskanują twarze dzieci. Tak rząd skontroluje ich czas przed PC!

Okazuje się jednak, że Tencent ma spore i bardzo kontrowersyjne wymagania względem obsady produkcji filmowych, które chce finansować. Alanah Pearce, dziennikarka i pisarka podzieliła się doświadczeniami z branży rozrywkowej. W wywiadzie dla The Serfs opowiedziała o jednej z produkcji finansowanej przez chińskie przedsiębiorstwo.

Wielkie piersi i żadnych czarnoskórych – to wymagania co do filmów

Alanah Pearce wyznała, że jej przyjaciel pracował nad filmem, który miał być jedną z produkcji filmowych chińskiego giganta, lub projektem finansowanym przez Tencent. Wymagania były bardzo kontrowersyjne, ponieważ firma oznajmiła, że w filmie nie mogą grać osoby czarnoskóre. Wymogiem były także aktorki z większymi piersiami.

Tego typu polityka miałaby się też tyczyć gier AAA firmy. Pearce oczywiście szybko wycofała się z zarzutów, argumentując to tym, że boi się pozwu od firmy Tencent, podkreślając, że to tylko plotki, które słyszała. Przedsiębiorstwo zaprzeczyło wszystkim zarzutom, twierdząc, że oskarżenia są niezgodne z ich „przekonaniami, kulturą i wartościami”. Firma zapowiedziała podjęcie odpowiednich działań.

Źródło: SVG

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Promocja Circle K na paliwo nadal trwa. Jak odebrać rabat?

Większość stacji paliwowych wycofało już swoje rabaty na paliwo,...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj