139
Views

Pojawił się nowy raport TUV 2022, w którym możemy zobaczyć jaki kupić używany samochód. Mowa o modelach 4 – 5 letnich.

Jaki kupić używany samochód? Wiele osób zadane sobie to pytanie. Szczególnie teraz, gdy ceny aut są naprawdę wysokie, a nikt nie chciałby kupić “kota w worku”. Właśnie dla takich osób powstał raport TUV, który sugeruje, na który model warto zwrócić uwagę. Zakładając, że chcecie kupić auto, które ma 4 – 5 lat. Oczywiście, to tylko sugestia. Przypominam przysłowie “jak dbasz, tak masz”. Nawet najbardziej niezawodny według opinii użytkowników samochód, może mieć takiego właściciela, który będzie narzekał. A przy okazji zapytany o wymianę oleju i serwis, zdziwi się, że takie rzeczy trzeba robić.

Chcesz kupić używany samochód? Sprawdź raport TUV 2022
Chcesz kupić używany samochód? Sprawdź raport TUV 2022

Chcesz kupić używany samochód? Sprawdź najnowszy raport TUV 2022

Wspomniany, niemiecki raport TUV sprawdza wykrywalność usterek podczas przeglądu. Analizuje się między innymi układ hamowania, zawieszenie, ogumienie czy oświetlenie. Technicy sprawdzają również podwozie oraz układ wydechowy. Na podstawie danych wysuwa się wnioski na temat najmniej awaryjnych samochodów. Warto również zauważyć, że w raporcie pojawiają się tylko te modele, które zostały przebadane w ilości minimum dziesięciu tysięcy egzemplarzy. Dlatego mowa o popularnych samochodach, które często spotykamy na naszych drogach.

Chcesz kupić używany samochód? Sprawdź raport TUV 2022
Chcesz kupić używany samochód? Sprawdź raport TUV 2022

Raport TUV 2022. Auta 4 – 5 letnie

 • Audi Q2 – 2,1 % usterek
 • Porsche 911 – 2,9 % usterek
 • Mazda CX-3 – 3,5 % usterek
 • Seat Ateca – 3,8 % usterek
 • Volkswagen Sportsvan – 4,1 % usterek
 • Volkswagen Tiguan – 4,2 % usterek
 • Mercedes-Benz Klasy B – 4,3 % usterek
 • Mercedes-Benz SLC – 4,3 % usterek
 • Porsche Macan – 4,5 % usterek
 • Mercedes-Benz GLC – 4,6 % usterek

Z racji tego, że w raporcie pojawia się testowany niedawno przez nas Porsche Macan, odsyłam do testu. Być może ktoś z Was skusi się na zakup. Jak widać, warto.

Test Porsche Macan 2.0 2022
Chcesz kupić używany samochód? Sprawdź raport TUV 2022
Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

  Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.