Chiński pociąg będzie najszybszy na świecie? Osiąga nawet 600 km/h!

Pociągi należące do floty PKP nie zachwycają pod żadnym względem. W niektórych nie znajdziemy nawet gniazdka do podpięcia laptopa czy smartfona. Porównując je do pociągów chińskich kolei, pojazdy PKP wyglądają jak wyciągnięte z ubiegłego stulecia. Nowy pociąg manglev, który wkrótce wyjedzie na tory, osiąga prędkość do 600 km/h!

Chiński pociąg manglev będzie najszybszy na świecie?

Do tej pory najszybszym pociągiem na świecie był francuski TGV. Pociąg ten osiągnął prędkość około 575 km/h. Przez wiele lat żaden pojazd kolejowy używany w liniach komercyjnych nie zdołał pokonać tego rekordu. To wkrótce może się zmienić, ponieważ z chińskich linii montażowych zjechał właśnie pociąg manglev, którego maksymalna prędkość wynosi około 600 km/h!

pociąg manglev
Chiński pociąg będzie najszybszy na świecie? Osiąga nawet 600 km/h!

Obecne pociągi, które jeżdżą po torach w Chinach i Japonii osiągają prędkość w okolicach 440 km/h. Pociągi jeżdżące po polskich torach ledwo osiągają połowę z tego. Teraz może się okazać, że nowy chiński pociąg zostanie najszybszym pojazdem kolejowym na świecie. Pociąg manglev, który będzie poruszał się po torach w Państwie Środka, może osiągnąć 600 km/h, co uczyni go najszybszym pociągiem na świecie.

Szybszy niż samolot

Nowy pociąg maglev zjechał z linii produkcyjnej 20 lipca i już wkrótce ruszy w trasę. Pojazd prezentuje się niezwykle futurystycznie i z pewnością swoim wyglądem przypomina pociągi, które możemy zobaczyć w filmach sci-fi. Myślę, że nawet prędkość jest bardzo podobna.

Przeczytaj także: A może ślub w kosmosie? Space Perspective to zorganizuje!

Pociąg manglev, który wkrótce zostanie oddany do komercyjnego użytku chińskich kolei, pozwoli pokonać trasę Szanghaj – Pekin szybciej niż samolot! Lot między tymi dwoma chińskimi miastami oddalonymi od siebie o około tysiąc kilometrów trwa trzy godziny. Podróż nowym pociągiem będzie trwała o 30 minut krócej! Nowy pociąg zostanie oddany do użytku publicznego w przeciągu 5-10 lat.

Źródło: Reuters

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Polska w Lidze Narodów. Ta statystyka pokazuje, jak jest źle!

Polska w Lidze Narodów nie wygląda najlepiej. Wczorajsza porażka...

Roger Federer pożegnał się z tenisem! Były łzy wzruszenia.

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj