Chiny. 3h gry tygodniowo – tyle mogą grać nieletni gracze

Chiny często wprowadzają duże zmiany, które mocno wpływają na codzienne życie swoich obywateli. Najnowsze zmiany dotyczą jednak najmłodszych, a konkretnie graczy poniżej 18 roku życia. Według nowych zmian będą oni mogli grać jedynie trzy godziny tygodniowo w swoje ulubione gry.

Trzy godziny gry tygodniowo

Głosów, że gry szkodzą najmłodszym, jest tysiące, a nawet miliony. O ile mit, że gry wywołują agresję, został obalony, to jednak problem uzależnienia dzieci od tytułów jest niezwykle poważny. Chiny rozpoczęły walkę z tym zjawiskiem, dlatego też chińscy regulatorzy wprowadzają duże ograniczenia dla platform gamingowych Tencent i NetEase.

Przeczytaj także: Chiński satelita trafiony rosyjskim pociskiem sprzed ponad dwóch dekad

Reklama

Jak podaje serwis Bloomberg wraz z wejściem do życia nowych przepisów, chińscy gracze poniżej 18 roku życia będą mogli grać w gry sieciowe jedynie przez trzy godziny w tygodniu. Ma to na celu walkę z uzależnieniem najmłodszych obywateli Państwa Środka. Kolejnym powodem jest również to, że Chiny biorą się za korporacje technologiczne, które mają w tym duży udział.

Chiny wprowadzają nowe ograniczenia dla nieletnich graczy

Według nowych przepisów, które będą dotyczyły nieletnich graczy w Chinach, gra będzie możliwa jedynie przez trzy godziny tygodniowo. Dzieci będą mogły zasiąść do swojej ulubionej gry w odstępie czasowym od 8 do 9 wieczorem w piątki, soboty, niedziele i święta.

Chiny zdecydowały się na dużą zmianę w przepisach i na pewno nieletni gracze mocno to odczują. Wcześniej limit wynosił 1,5h, ale dziennie. Jak będzie wyglądała weryfikacja? Chiński rząd tę odpowiedzialność położy na barkach firm technologicznych, które będą musiały kontrolować tę aktywność. Regulatorzy będą również współpracowali ze szkołami oraz rodzicami.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama