Chiny. 3h gry tygodniowo – tyle mogą grać nieletni gracze

Chiny często wprowadzają duże zmiany, które mocno wpływają na codzienne życie swoich obywateli. Najnowsze zmiany dotyczą jednak najmłodszych, a konkretnie graczy poniżej 18 roku życia. Według nowych zmian będą oni mogli grać jedynie trzy godziny tygodniowo w swoje ulubione gry.

Trzy godziny gry tygodniowo

Głosów, że gry szkodzą najmłodszym, jest tysiące, a nawet miliony. O ile mit, że gry wywołują agresję, został obalony, to jednak problem uzależnienia dzieci od tytułów jest niezwykle poważny. Chiny rozpoczęły walkę z tym zjawiskiem, dlatego też chińscy regulatorzy wprowadzają duże ograniczenia dla platform gamingowych Tencent i NetEase.

Przeczytaj także: Chiński satelita trafiony rosyjskim pociskiem sprzed ponad dwóch dekad

Jak podaje serwis Bloomberg wraz z wejściem do życia nowych przepisów, chińscy gracze poniżej 18 roku życia będą mogli grać w gry sieciowe jedynie przez trzy godziny w tygodniu. Ma to na celu walkę z uzależnieniem najmłodszych obywateli Państwa Środka. Kolejnym powodem jest również to, że Chiny biorą się za korporacje technologiczne, które mają w tym duży udział.

Chiny wprowadzają nowe ograniczenia dla nieletnich graczy

Według nowych przepisów, które będą dotyczyły nieletnich graczy w Chinach, gra będzie możliwa jedynie przez trzy godziny tygodniowo. Dzieci będą mogły zasiąść do swojej ulubionej gry w odstępie czasowym od 8 do 9 wieczorem w piątki, soboty, niedziele i święta.

Chiny zdecydowały się na dużą zmianę w przepisach i na pewno nieletni gracze mocno to odczują. Wcześniej limit wynosił 1,5h, ale dziennie. Jak będzie wyglądała weryfikacja? Chiński rząd tę odpowiedzialność położy na barkach firm technologicznych, które będą musiały kontrolować tę aktywność. Regulatorzy będą również współpracowali ze szkołami oraz rodzicami.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Fame MMA 17: przypadkowo poznaliśmy nowe nazwiska

Całkiem przypadkiem poznaliśmy kilku zawodników, którzy wezmą udział podczas...

Test SSD Patriot Viper VPR400 RGB 512 GB. Godny uwagi?

Aby przyspieszyć PC warto zacząć od zmiany nośnika danych....

Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.

Walka z motoryzacją wchodzi na kolejny poziom. Na popularnym...

Onana opuścił zgrupowanie Kamerunu. Bramkarz… się obraził?

W reprezentacji Kamerunu nie dzieje się najlepiej. Bramkarz Andre...

Jakie gry warto kupić podczas Steam Autumn Sale 2022?

Kolejna duża wyprzedaż steam, a tym razem Steam Autumn...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!