Dlaczego wielu Polaków wybiera city break jako formę podróży

Zamiast długich wyjazdów, wiele osób wybiera szybkie, kilkudniowe wypady w różne miejsca – szczególnie w Europie.
Darmowy rejs po Sekwanie w Paryżu. Uber oferuje wakacyjny transport na wodzie. Darmowy rejs po Sekwanie w Paryżu. Uber oferuje wakacyjny transport na wodzie.
Darmowy rejs po Sekwanie w Paryżu. Uber oferuje wakacyjny transport na wodzie.

City break to ciekawa forma podróżowania, z której korzysta coraz więcej osób. Nic dziwnego, krótko terminowy wypoczynek jest fajną „odskocznią” od codzienności. Jak informuje Leonardo Hotels, dla którego przeprowadził badanie SW Research, aż 75 % Polaków korzysta z „city break”.

Darmowy rejs po Sekwanie w Paryżu. Uber oferuje wakacyjny transport na wodzie.
Urlop? Wielu Polaków preferuje wyjazd „city break”. Co to?

To gdzie lecimy?

Wyruszasz do Paryża w piątek po południu, wracasz w niedzielę wieczorem. Innym znów razem pijesz kawę, a także jesz pizzę w Mediolanie i kolejnego dnia wracasz do codziennych obowiązków. City break to fajna forma poznawania nowych miejsc – zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Dzięki takiemu krótkiemu wypoczynkowi „ładujemy nasze akumulatory”, dzięki czemu z chęcią wracamy do pracy i do codzienności. Wracając do danych przygotowanych przez GUS (Polska w liczbach 2023), aż 60% mieszkańców naszego kraju to ludność miejska. Dlatego też raczej nie powinno nikogo dziwić to, że chcemy poznawać inne miasta. Zwiedzamy zabytki, muzea, restauracje czy uczestniczymy w wydarzeniach, po czym wracamy do domu ze wspomnieniami.

Sprawdź również: jak skorzystać z darmowego rejsu po Sekwanie w Paryżu?

Reklama

Wróćmy do badania przeprowadzonego przez SW Research dla Leonardo Hotels. Wynika z niego, że 36% osób przynajmniej raz skorzystało z takiego modelu wypoczynku. Mało tego, aż 22% osób poinformowało, że korzysta z niego raz do roku. Wcale mnie to nie dziwi. Nawet nie chodzi o dalekie podróże. Wystarczy zacząć od zwiedzania Polski. Niezależnie od miasta, jakie wybierzecie, atrakcji zawsze będzie mnóstwo. Sama Warszawa zapewnia ich tyle, że jestem pewny – przez jeden weekend wszystkiego nie zobaczycie. To więc oznacza, że wrócicie ponownie do danego miasta. O ile oczywiście spotka się z Waszym zainteresowaniem.

Darmowy rejs po Sekwanie w Paryżu. Uber oferuje wakacyjny transport na wodzie.
Urlop? Wielu Polaków preferuje wyjazd „city break”. Co to?

City break – ciekawa forma wypoczynku, która zdobywa coraz większą liczbę fanów

Oczywiście, najczęściej z takiej formy rozrywki korzystają pary oraz single. To potwierdzają wyniki badania, z których wynika, że 44% ankietowanych bardzo chętnie wybrałoby się na taką formę wypoczynku z partnerem lub partnerką. Mnie zaskoczyło natomiast to, że aż 29% osób jest zainteresowanych city break z rodziną z dziećmi. W sumie? Przecież jest to fajna forma zbliżenia się, a przy okazji poznania nowego, interesującego miejsca na mapie. Tym bardziej, że najmłodsi mogą być zachwyceni tym, że poznają nowe atrakcje – także przeznaczone dla dzieci, jednak w totalnie innych lokalizacjach niż te, które znają na co dzień.

Hotele w wielkich miastach są przygotowane na realizację potrzeb różnych grup gości. Jedną z ważniejszych grup są właśnie osoby decydujące się na city break. Wiemy, że zostaną z nami tylko na kilka dni, jednak ich pobyt powinien być równie wartościowy, co tych gości, którzy pozostają w hotelu dłużej. Jako Leonardo Hotels zauważamy duże zainteresowanie tematem city breaks: nasze obłożenie hoteli w weekendy wynosi zazwyczaj 100%. W Krakowie goście dokonują takich rezerwacji z dużo większym niż w Warszawie wyprzedzeniem, co jest związane ze specyfiką miast.

Monika Maciąg, Hotel Manager, Leonardo Boutique Kraków Old Town.

Warto przy okazji wybrać dobry hotel, jeśli chcecie odpowiednio wykorzystać czas podczas city break. Mam tu na myśli lokalizację miejsca, w którym będziecie spali. Przykładem niech będzie Kraków, czyli miejsce, które zdecydowanie warto zwiedzić, jeśli chcecie zacząć przygodę. Przykładowo, (wróćmy do Leonardo Hotels) hotel Leonardo Boutique Hotel Krakow City Center jest ulokowany bardzo blisko centrum miasta, w pobliżu Wisły i Starego Miasta z Wawelem. Dzięki temu zaraz po śniadaniu będziecie mogli udać się na zwiedzanie. Jeśli chcecie przy okazji poczuć klimat starówki, sugeruję udać się do Leonardo Boutque Hotel Kraków Old Town, który jest bardzo blisko Rynku Głównego i dzielnicy Kazimierz, która słynie z wyśmienitego jedzenia.

Urlop? Wielu Polaków preferuje wyjazd city break. Co to?
Urlop? Wielu Polaków preferuje wyjazd city break. Co to?

Podróże? Oczywiście!

Jak często chcemy podróżować? Niektórzy sugerują, że na wycieczkę w stylu „city break” zdecydowaliby się nawet kilka razy do roku. Wcale mnie to nie dziwi. Nie nadwyręża mocno budżetu, a jednak pozwala na poznanie wielu ciekawych miejsc. Przyznam szczerze, że zwiedziłem w ten sposób kilka europejskich stolic, a o miastach w Polsce nawet nie wspominam. Za każdym razem wycieczkę w stylu city break podsumowuję tak samo: rewelacyjny sposób na sprawdzenie tego, co oferuje dane miasto, niezależnie od kraju, do jakiego się wybierzecie. Dlaczego szczerze polecam.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama