108
Views

Jesienna konferencja Apple od zawsze wzbudza sporo emocji. Przede wszystkim dlatego, że to właśnie na niej prezentowane są zawsze nowe, flagowe smartfony giganta z Cupertino. Mark Gurman z Bloomberga, któremu bardzo dobrze idzie przewidywanie przyszłości w kontekście premier Apple, wypowiedział się na temat tego, co gigant z Cupertino pokaże w tym roku.

Apple szykuje zupełnie nowy line-up?

Premiera telefonów z serii iPhone 14 odbędzie się we wrześniu, jednak wszyscy wiemy, że ta tej konferencji odbywa się także premiera innych urządzeń Apple. Według niektórych źródeł amerykański producent zdecyduje się na największe jednoczesne odświeżenie swoich produktów w całej historii marki. Czy to okaże się prawdą? O tym przekonamy się dopiero za osiem miesięcy, jednak patrząc na ostatnie doniesienia dotyczące m.in. smartfonów, to może okazać się prawdą.

Przeczytaj także: Apple nie śpieszy się z premierą nowego iPhone SE. Kiedy zadebiutuje?

Mówi się bowiem, że iPhone 14 Pro i 14 Pro Max zyskają nowy wygląd panelu przedniego. Mowa tutaj o wyeliminowaniu charakterystycznego notcha i zastąpienia go oczkiem w ekranie. Notch pozostałby jeszcze w podstawowej wersji iPhone 14 i w 14 Max, która zastąpi w tym roku wersję “mini”.

Trzy zegarki, nowe słuchawki i kilka komputerów

Najnowsze wieści od Marka Gurmana z Bloomberga potwierdzają wcześniejsze doniesienia na temat line-upu smartfonów. Według niego na rynku pojawią się cztery modele iPhone 14 i są to wszystkie, które wyżej wymieniliśmy. Co więcej, Gurman zdradził, że iPhone SE (2022) zadebiutuje na wiosnę, wraz z iPadem Air z chipem A15. W kwestii komputerów i laptopów, podstawowego MacBooka Pro, iMac’a z nowym ekranem, odświeżonego MacBooka Air oraz komputera Mac Pro możemy spodziewać się w drugiej połowie roku. Wtedy też na rynek mają pojawić się iPady – podstawowa wersja oraz model iPad Pro z chipem M1.

W 2022 roku Mark Gurman przewiduje, że Apple zaprezentuje drugą generację bezprzewodowych słuchawek dousznych AirPods Pro. Na rynku pojawią się także trzy nowe zegarki – standardowy zegarek Apple Watch Series 8, kolejną generację tańszego modelu, czyli SE oraz wzmocniony zegarek dla ludzi kochających ekstremalne sporty, czy wycieczki w góry. Premiera tych urządzeń ma odbyć się właśnie na jesiennej konferencji.

Apple VR/AR nie pojawią się w tym roku. Sugeruje się, że premiera nastąpi w 2023.

Źródło: MacRumors/Mark Gurman

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.