Crypto.com ofiarą hakerów! Ukradli 34 mln. dolarów w kryptowalutach!

Crypto.com to jeden z największych aplikacji związanych z kryptowalutami. Świadczy o tym, chociażby fakt, że nazwę tej firmy od jakiegoś czasu nosi jedna z najpopularniejszych hal na świecie, Staples Center, a teraz już Crypto.com Arena. Firma podała jednak informację, że w wyniku ataku hakerskiego zniknęło aż 34 mln. dolarów w kryptowalutach.

Firma Crypto.com udostępnia informacje na temat włamania

Nie tak dawno Crypto.com przeżywało chwile grozy. Na serwery aplikacji do zarządzania kryptowalutami włamali się hakerzy, którzy przywłaszczyli sobie sporą sumę pieniędzy właśnie w wirtualnych walutach. Kris Marszalek, CEO Crypto.com wypowiedział się na ten temat w wywiadzie dla serwisu Bloomberg TV.

Przeczytaj także: Norton 360 pomoże… kopać Ci kryptowaluty Ethereum

Reklama

Jak się okazuje, hakerzy okradli prawie 500 kont na Crypto.com. Z kont klientów aplikacji zniknęły kryptowaluty o łącznej sumie aż 34 milionów dolarów. Dogłębne śledztwo wykazało, że z dotkniętych atakiem kont przeprowadzano nieautoryzowane transakcję. Firma jednak zorientowała się w tym szybkim dość szybko i ukróciła działania. Niemniej jednak, z kont klientów zniknęła spora ilość pieniędzy.

Hakerzy dostali się do kont bez odpowiednich zabezpieczeń

W raporcie dotyczącym tej sprawy firma Crypto.com zdradziła dokładne liczby. Okazało się, że hakerzy z 483 kont klientów ukradli 4836,26 Ethereum, 443,93 Bitcoiny oraz około 66 tysięcy dolarów w innych kryptowalutach. Wartość skradzionego Ethereum określana jest na ok. 15,3 mln USD, zaś Bitcoina – 18,7 mln USD.

Hakerzy uzyskali dostęp do kont, które nie posiadały włączonego dwustopniowego uwierzytelniania. Nie ma jednak dokładnych informacji na temat tego, jak udało im się tego dokonać. Osoby, które dokonały „skoku” próbują zrealizować środki za pomocą mikserów kryptowalut.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama