152
Views

Niegdyś samochody marki Seat z napisem Cupra oferowały niesamowite osiągi. Dziś jest podobnie, jednak Cupra stała się osobną marką. O ile można było spodziewać się premiery kolejnego auta tej sportowej marki, to Hiszpanie przedstawili zupełnie coś innego – jacht D28 Formentor, który powstał przy współpracy marki z De Antonio Yachts!

D28 Formentor to jacht inspirowany pierwszym modelem marki Cupra

Kolaboracje marek zawsze przynoszą ciekawe efekty i tak samo jest w przypadku marki Cupra i De Antonio Yachts. Podczas wirtualnej konferencji CUPRA Anniversary zaprezentowano efekt współpracy obu producentów – jacht D28 Formentor. Inspiracją do projektu łodzi był limitowany do 7 tysięcy egzemplarzy model Cupra Fomentor VZ5. Jacht D28 Formentro jest pierwszym jachtem, który ma zapoczątkować współpracę obu marek i linię łodzi, które mają należeć do limitowanej edycji D28 z charakterystycznymi dla hiszpańskiej marki elementami wykończenia.

Przeczytaj także: Cupra Formentor z silnikiem od Audi RS3 – auto na które czekaliśmy

Jacht D28 Formentor przygotowany przez obie marki ma długość 7,99 metra. Istnieje możliwość dodania dodatkowej półmetrowej platformy rufowej. Łódź można zobaczyć w porcie Marina Vela znajdującym się w Barcelonie, gdzie stoi obok autorskiego CUV-a hiszpańskiej marki, CUPRA Formentor VZ5 z silnikiem 390KM!

Cupra D28 Formentor
Jacht D28 Formentor oraz auto Cupra Formentor VZ5.

Jach podkreśla charakter hiszpańskiej, sportowej marki

Łódź pokazowa D28 Formentor jest pierwszym modelem powstałym przy współpracy marki Cupra i barcelońskiej stoczni De Antonio Yachts. Kadłub łodzi w kształcie litery “V” pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości na poziomie 40 węzłów. Jacht napędzany jest silnikiem o mocy 400 KM! Łódź zaprojektowana tak, aby podróżować na niej komfortowo. Duży rozkład belek oferuje dużą przestrzeń użytkową, ale również stabilność łodzi podczas kotwiczenia.

Pomimo tego, że cały pokład znajduje się na tym samym poziomie, projektanci podzielili łódź na różne strefy. Na dziobie oraz na rufie znajdziemy miejsca, na których możemy się relaksować. Konstrukcja jachtu jest prostolinijna, co podkreśla jego dynamiczność. Jach został pomalowany kolorem Petrol Blue, który w połączeniu z miedzianymi akcentami nawiązuje do sportowego i eleganckiego charakteru hiszpańskiej marki.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.