94
Views

HBO Max to platforma streamingowa, która ma zastąpić HBO Go. Platforma, która ma być mocną konkurencją dla Netflixa, miała w tym roku trafić do Polski, jednak najnowsze informacje mówią, że to się nie stanie. Kiedy więc możemy spodziewać się debiutu platformy w naszym kraju?

HBO Max w Polsce dopiero w przyszłym roku

HBO Max oficjalnie na terenie Stanów Zjednoczonych zadebiutowało w poprzednim roku. Platforma streamingowa od razu rzuciła użytkownikom duże tytuły. Przewagą nowej usługi VOD nad konkurencją taką jak Netflix, Prime Video czy Disney + jest to, że coraz więcej kinowych hitów trafia również bezpośrednio na platformę. Tak stało się, chociażby w przypadku Wonder Woman 1984 czy Godzilla vs Kong.

Takim właśnie sposobem platforma chce przyciągnąć do siebie użytkowników. Już w tym roku na platformę trafią długo wyczekiwane hity Dune czy kolejna część Matrixa. To właśnie w tym roku HBO Max miało trafić do Europy, w tym do naszego kraju, jednak jak się okazuje, na otwarcie usługi VOD na Starym Kontynencie będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

hbo max
Czekaliście na HBO Max? Mamy złe wieści

Jaki jest powód takiej decyzji?

Właściciel usługi VOD, AT&T przekazało informację, że premiera HBO Max w Europie przesunęła się do 2022 roku. Jaki jest tego powód? Spółka chce skupić się na Ameryce Łacińskiej, w której przewiduje ona znaczną większą popularność usługi. AT&T widzi tam większą liczbę subskrybentów, dlatego też chce się skupić nad rozwijaniem usługi w tych regionach. Tam również funkcjonuje hybrydowy model premier, który znają użytkownicy USA – filmy trafiają jednocześnie do kin i na platformę HBO.

Przeczytaj także: Szybcy i Wściekli bez udziału Dwayne Johnson’a!

Wychodzi więc na to, że na premierę HBO Max w Polsce będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej 12 miesięcy. Patrząc jednak na ofertę hybrydowego udostępniania filmów, będzie warto.

Kategoria artykułu
Film
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.