116
Views

Volkswagen Amarok to niezwykle funkcjonalne auto. Pickup niemieckiego producenta produkowany jest od 2009 roku, i do tej pory doczekał się kilku modyfikacji nadwozia. W przyszłym roku pojawi się jednak druga generacja tego roboczego auta VW.

Volkswagen Amarok – czy tak będzie wyglądać druga generacja auta?

Volkswagen Amarok i jego pierwsze wizualizacje zostały pokazane już rok temu, jednak nie były to rendery udostępnione przez jakikolwiek oddział niemieckiego koncernu. W sieci pojawiły się jednak materiały udostępnione przez oddział VW Commercial Servies, na których widzimy wersję Amaroka, która jest zdecydowanie bliżej wersji produkcyjnej.

Volkswagen Amarok
Czy tak właśnie będzie prezentował się nowy Volkswagen Amarok?

Pierwsze grafiki przedstawiały samochód bardzo kreskówkowo i nie miały żadnego odniesienia do rzeczywistego wyglądu auta. Najnowsze rendery pokazują model Volkswagen Amarok w bardziej produkcyjnej wersji. Wnioskując po grafice, auto będzie posiadało podwójną kabinę, dzięki której komfort podróżowania w większej ilości osób będzie wyższy. Maska drugiej generacji VW Amarok ma bardzo mocne kształty. Na dachu umieszczono relingi dachowe, listwę z oświetleniem LED oraz pałąk znajdujący się na przestrzeni ładunkowej.

Kiedy auto pojawi się w sprzedaży?

Według informacji podanych przez Volkswagena, Amarok drugiej generacji zostanie wprowadzony na rynek w 2022 roku. Model ten będzie produkowany w fabryce Forda, w Silverston w Republice Południowej Afryki. Tam również składany będzie bliźniaczy Ford Ranger. Auta będą bazowały na tej samej płycie podłogowej.

I co myślicie? Czy waszym zdaniem nowy Amarok prezentuje się atrakcyjnie? Czy raczej nie patrzycie w stronę pickupów pod względem walorów estetycznych? Jedno jest pewne, auto będzie niezwykle funkcjonalne! Jeśli interesują was informacje na temat poprzedniej generacji Volkswagena Amaroka, to koniecznie przeczytajcie recenzję Daniela, który sprawdził nie tylko funkcjonalność tego auta, ale również i komfort jazdy na codzień pickupem producenta z Wolsfburga.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.