113
Views

Następca Volvo XC90 będzie elektrykiem? Nie będzie zdziwieniem iż tak jak kierunek marki tak i flagowy model idzie w stronę elektryfikacji. Jedno jest też pewne. W tym roku poznamy już dokładne szczegóły na jego temat.

Czy taki będzie następca Volvo XC90?
Czy taki będzie następca Volvo XC90? Pojawiły się makiety

Następca Volvo XC90?

A przynajmniej tak twierdzi CEO Jim Rowan, w rozmowie z Autocar. W wywiadzie dla tego magazynu stwierdził, że wszystkie szczegóły dotyczące nowego następcy Volvo XC90 poznamy jeszcze w tym roku, a co więcej, będzie to model na całkowicie nowej płycie podłogowej, jeszcze nie stosowanej w gamie Volvo.

Czy taki będzie następca Volvo XC90? Pojawiły się makiety
Czy taki będzie następca Volvo XC90? Pojawiły się makiety

Ujawnione w tym roku zdjęcia patentowe odkrywają nam choć trochę to, czego możemy spodziewać się po nowym modelu. Kształtem i linią przypomina mi już jeden elektryczny model o oznaczeniu C40. Nie jest znana natomiast dokładna nazwa nowego modelu. Mówi się, że możliwe jest zwykłe EXC90, jednakże producent zastrzegł sobie słowo Embla w EUIPO w zeszłym roku.

Ale sam nowy model to tylko chwilowy następca Volvo XC90, gdyż w niedalekiej przyszłości spodziewać możemy się jeszcze większego modelu. Czy będzie to XC100? Wiemy tylko tyle, że tak samo będzie w pełni elektryczny. Tak to koniec spalinowych Volvo.

Tagi:
· ·
Kategoria artykułu
Motoryzacja

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.