Dacia Manifesto – auto przygotowane do survivalu!

Dacia kojarzy się przede wszystkim z samochodami, które nie szokują swoim wyglądem, a ich cena jest bardzo przyzwoita. Dacia Manifesto jest jednak czymś, czego jeszcze w swojej ofercie marka nigdy nie miała. Jest to auto, które pozwoli dotrzeć na szczyty gór czy w głąb lasu!

Dacia Manifesto to zaskakujący projekt rumuńskiego producenta

Samochody marki Dacia kojarzą się przede wszystkim z prostotą, stonowanym designem i funkcjonalnością, dlatego też koncepcyjny projekt Dacia Manifesto jest zarówno ciekawy, jak i szokujący. Rumuński producent zaprojektował bowiem to auto na czas apokalipsy. Elektryk prezentuje się istnie survivalowo.

Przeczytaj także: Dacia Jogger 2022. Auto rodzinne, na taxi i dla kogo chcesz

Rumuński producent samochodów przyzwyczaił nas do ciekawego, jednak z pewnością nie tak krzykliwego designu, jaki możemy zobaczyć w modelu Dacia Manifesto. Projektanci chcieli jednak nieco poeksperymentować pod względem designu, funkcjonalności oraz materiałów. Efektem tego jest właśnie ten koncept samochodu przyszłości!

Dacia Manifesto - auto przygotowane do survivalu!
Manifesto to koncepcyjny projekt od Dacii.

Niekonwencjonalny projekt Dacii

Dacia Manifesto to niezwykle ciekawy projekt samochodu elektrycznego, który został zaprojektowany z myślą o życiu zgodnym z naturą, czy nawet… apokalipsie. Auto ma bardzo kanciaste kształty i pozbawiono go drzwi. Agresywne kształty mają potwierdzać, że auto poradzi sobie w każdych warunkach. Na przodzie znalazło się miejsce na pas świetlny, a o przebicie opon nie musimy się martwić, ponieważ są one pozbawione powietrza.

Model Manifesto jest również samochodem ekologicznym i może być zwiastunem tego, jakie materiały rumuński producent będzie wykorzystywał w swoich samochodach produkcyjnych. Większość elementów, które standardowo wykonane są z aluminium, plastiku, skóry czy chromu, zostało stworzonych z korka. Całe podwozie zostało wykonane z materiałów pozyskanych z recyklingu.

To, co podkreśla producent, to wielofunkcyjność swojego koncepcyjnego samochodu. Auto można myć pod bieżącą wodą zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Fotele zostały pokryte pokrowcem, który tak naprawdę jest śpiworem, który można wyciągnąć z auta w każdej chwili. To nie wszystko, ponieważ przedni reflektor można wyjąć i wykorzystać go jako latarkę!

Manifesto jest w dalszym ciągu koncepcyjnym projektem, który nigdy nie trafi do produkcji. A szkoda, bo z informacji przekazanych przez producenta trzeba przyznać, prezentuje się bardzo ciekawie!

Źródło: Dacia

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

Test Motorola Edge 30 Pro. Topowy smartfon z Androidem

Oto test Motorola Edge 30 Pro. Tanio już było....

Mattia Binotto do zwolnienia – powstała petycja fanów

Na platformie change.org powstała petycja, aby zwolnić szefa zespołu...

NVIDIA GeForce RTX 4090 i RTX 4080 przedstawione oficjalnie

Wczoraj podczas konferencji CEO NVIDIA Jensen Huang zaprezentował światu...

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj