118
Views

Dacia kojarzy się przede wszystkim z samochodami, które nie szokują swoim wyglądem, a ich cena jest bardzo przyzwoita. Dacia Manifesto jest jednak czymś, czego jeszcze w swojej ofercie marka nigdy nie miała. Jest to auto, które pozwoli dotrzeć na szczyty gór czy w głąb lasu!

Dacia Manifesto to zaskakujący projekt rumuńskiego producenta

Samochody marki Dacia kojarzą się przede wszystkim z prostotą, stonowanym designem i funkcjonalnością, dlatego też koncepcyjny projekt Dacia Manifesto jest zarówno ciekawy, jak i szokujący. Rumuński producent zaprojektował bowiem to auto na czas apokalipsy. Elektryk prezentuje się istnie survivalowo.

Przeczytaj także: Dacia Jogger 2022. Auto rodzinne, na taxi i dla kogo chcesz

Rumuński producent samochodów przyzwyczaił nas do ciekawego, jednak z pewnością nie tak krzykliwego designu, jaki możemy zobaczyć w modelu Dacia Manifesto. Projektanci chcieli jednak nieco poeksperymentować pod względem designu, funkcjonalności oraz materiałów. Efektem tego jest właśnie ten koncept samochodu przyszłości!

Dacia Manifesto - auto przygotowane do survivalu!
Manifesto to koncepcyjny projekt od Dacii.

Niekonwencjonalny projekt Dacii

Dacia Manifesto to niezwykle ciekawy projekt samochodu elektrycznego, który został zaprojektowany z myślą o życiu zgodnym z naturą, czy nawet… apokalipsie. Auto ma bardzo kanciaste kształty i pozbawiono go drzwi. Agresywne kształty mają potwierdzać, że auto poradzi sobie w każdych warunkach. Na przodzie znalazło się miejsce na pas świetlny, a o przebicie opon nie musimy się martwić, ponieważ są one pozbawione powietrza.

Model Manifesto jest również samochodem ekologicznym i może być zwiastunem tego, jakie materiały rumuński producent będzie wykorzystywał w swoich samochodach produkcyjnych. Większość elementów, które standardowo wykonane są z aluminium, plastiku, skóry czy chromu, zostało stworzonych z korka. Całe podwozie zostało wykonane z materiałów pozyskanych z recyklingu.

To, co podkreśla producent, to wielofunkcyjność swojego koncepcyjnego samochodu. Auto można myć pod bieżącą wodą zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Fotele zostały pokryte pokrowcem, który tak naprawdę jest śpiworem, który można wyciągnąć z auta w każdej chwili. To nie wszystko, ponieważ przedni reflektor można wyjąć i wykorzystać go jako latarkę!

Manifesto jest w dalszym ciągu koncepcyjnym projektem, który nigdy nie trafi do produkcji. A szkoda, bo z informacji przekazanych przez producenta trzeba przyznać, prezentuje się bardzo ciekawie!

Źródło: Dacia

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.