Dostałeś SMS od Policji? Co oznacza ta wiadomość?

Jeśli dostałeś SMS od Policji, to nie jesteś jedyną osobą, która otrzymała taką wiadomość. Polska Policja kontaktuje się z kilku tysiącami osób. Czy jest się czego obawiać? Co oznacza ta wiadomość?

Polska Policja wysyła wiadomości esemesowe

SMS od Policji to dość nietypowa sprawa, dlatego też może on wprowadzić zakłopotanie i wywołać sporo stresu. Wiele osób może stwierdzić, że jest to kolejny sposób na wyłudzenie poufnych danych i pieniędzy przez oszustów. Wszystko jednak jest prawdziwe i autorem tej wiadomości jest Polska Policja.

bmw ecall policja
SMS od Policji to coś niespotykanego. Co oznacza wiadomość?

Przeczytaj także: Każdy popełnia ten błąd. Policja czeka by dać 6 pkt karnych

Reklama

Okazuje się, że SMS od Policji jest częścią kampanii uświadamiającej Polaków o oszustwach, które w ostatnim czasie mocno się nasiliły. Sprawą zajmuje się jednostka operacyjna Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Dostałeś SMS do Policji? Nie ma powodów do obaw

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości rozpoczęło akcję, która ma na celu uświadomić Polaków jakie bezpieczeństwa czyhają na nich w dobie internetu. Regularnie słyszymy o osobach, które zostały nabrane na wiadomości mówiące o niezapłaconej paczce czy ostrzeżeniu przed wyłączeniem prądu.

sms od policji
Policja uruchomiła specjalną akcję skierowaną do osób, które mogły zostać oszukane.

W takich wiadomościach znajduje się link do strony przygotowanej przez oszustów. Witryny wyglądają tak samo, jak strony internetowe usługodawcy, pod jakiego podszywają się przestępcy i baku. Po wpisaniu wszystkich danych, w celu zapłacenia za daną usługę, oszuści zyskują loginy i hasła bankowe. Wielu ludzi w ten sposób straciło oszczędności życia.

SMS od Policji ma na celu uświadomić Polaków, aby nie ufać wszystkim wiadomościom, jakie pojawiają się w naszych telefonach. Policja kontaktuje się w ten sposób z osobami, które mogły paść ofiarą takich SMS-ów. Wiadomość pochodzi z numeru 669979971.

Źródło: RMF24

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama