Dron Yuneec Mantis G dostępny na polskim rynku
Dron Yuneec Mantis G dostępny na polskim rynku

Dron Yuneec Mantis G dostępny na polskim rynku

Dron Yuneec Mantis G jest modelem stabilnym i kompaktowym. Względem poprzedniej wersji, modelu Q, Mantis G posiada wiele usprawnień. Jednym z dodatkowych elementów wyposażenia jest 3-osiowy gimbal, który utrzymuje kamerę w określonej pozycji niezależnie od ruchu drona, kompresuje odchylenia i pomaga redukować wibracje wpływające na jakość nagrywanego obrazu. Dzięki zastosowaniu 3-osiowego gimbala użytkownik ma pewność, że nagranie będzie płynne i pozbawione drgań. Dodatkowo w osi YAW zastosowano elektroniczną stabilizację obrazu, która działa w rozdzielczości do 2,7K UHD. Yuneec Mantis G wraz z podłączonym gimbalem waży jedynie 550g! 

Yuneec Mantis G oferuje rozdzielczość 4K

Jak przystało na drona wysokiej jakości Yuneec Mantis G został wyposażony w optykę umożliwiającą nagrywanie filmów w jakości 4k. Dzięki zastosowaniu takiej technologii użytkownik ma możliwość kadrowania obrazu bez utraty jakość. Rozdzielczość 4K oferuje zdecydowanie lepszą jakość podczas wyboru odpowiedniej klatki podczas obróbki. Zarówno materiały wideo, jak i zdjęcia wykonane w 4K są szczegółowe i ostre. 

Dron Yuneec Mantis G został również wyposażony w funkcję Instant Sharing, która umożliwia użytkownikowi przesłanie materiału bezpośrednio z drona do mediów społecznościowych. 

Mantis G i tryby automatycznego lotu

Użytkownicy posiadający dron Yuneec Mantis G mają do swojej dyspozycji również inteligentne tryby lotów. Dzięki nadajnikowi GPS z łatwością można wyznaczyć trasę przelotu. Dron samodzielnie poleci w wyznaczone miejsce, a użytkownik może ustalić prędkość oraz wysokość lotu. Poprzez zaznaczenie punktów na mapie użytkownik może ustalić czas jaki Mantis G spędzi w wyznaczonym miejscu. Funkcja lotów automatycznych dotychczas była zarezerwowana dla dronów do zastosowań profesjonalnych, jednak Yuneec Mantis G jest pierwszym dronem konsumencki wyposażonym w tego typu technologie. 

Funkcja Visual Tracking pozwala dronowi na śledzenie osoby lub przedmiotu. Dzięki temu filmowanie obiektu będącego w ruchu jest niesamowicie proste i wygodne. 

Kilka informacji na temat najnowszego drona Yuneec

  • realny zasięg osiągnięty podczas lotów testowych to 1500 metrów. Według danych technicznych najdłuższy czas lotu (33 minuty) osiągalny jest przy stałej prędkości 25 km/h. 
  • dron wykonuje zdjęcia w formacie RAW (.dng). Jest to format nieskompresowany, co daje o wiele większe możliwości podczas edytowania ich w programach graficznych. Dzięki plikowi Mantis G RAW Lens Profile użytkownik ma możliwość korygowania zniekształcenia pochodzącego z obiektywu aparatu drona przy pomocy aplikacji Adobe. 
  • kontroler lotu PX4, powstał na bazie Pixhawk PX4, czyli jednego z najlepszych kontrolerów dostępnych na rynku. PX4 to najbardziej zaawansowany odpowiedzialny za wszystkie tryby lotu i funkcje bezpieczeństwa.
  • Mantis G posiada funkcję regulacji czułości drążków, dzięki której użytkownik może skonfigurować ich czułość według własnych preferencji. 
  • zapisywane materiały są bezpieczne, ponieważ przy uruchamianiu drona nie ma konieczności logowania się na serwery producenta, dzięki czemu dane nie mają możliwości wyjścia na zewnątrz. 

Yuneec Mantis G dostępny jest u oficjalnego dystrybutora firmy aeroMind na stronie yuneec.pl oraz w wybranych sklepach: Komputronik, Karen, Media Expert, Avans oraz Electro.pl. Sugerowana cena detaliczna to 2999 złotych w zestawie z aparaturą sterującą. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
pozaziemskiej cywilizacji
Czy to kolejny sygnał od pozaziemskiej cywilizacji?