EA wyrzuca wszystko, co rosyjskie ze swoich gier

Electronic Arts jest kolejnym przedsiębiorstwem, które wycofuje się z jakichkolwiek związków z Rosją. Elektronicy ogłosili, że z gier FIFA i NHL znikają rosyjskie drużyny i zawodnicy.

Electronic Arts zdecydowało – nie dla Rosji w ich grach

Atak Rosji na Ukrainę postawił cały świat na nogi i chyba pierwszy raz w historii widzimy tak wielką spójność firm na całym świecie. Co chwila dowiadujemy się o nowych przedsiębiorstwach, które rezygnują ze sprzedaży swoich produktów, czy usług na terenie rosyjskiej federacji. Tyczy się to również branży gier.

Przeczytaj także: Apple wycofuje się ze sprzedaży w Rosji!

Electronic Arts jest zdecydowanie przeciwko agresji Rosji i postanowiło działać. EA zapowiedziało usunięcie wszystkich rosyjskich drużyn z serii FIFA. Tyczy się to głównej odsłony gry na komputery PC i konsole oraz gier FIFA Mobile i FIFA Online. Mówimy tutaj zarówno o reprezentacji kraju, jak i dwóch klubów piłkarskich – Lokomotiwu Moskwa i Spartaka Moskwa.

FIFA 22 demo - kiedy i skąd pobrać najnowszą odsłonę? EA
EA wyrzuca wszystko, co rosyjskie ze swoich gier

Nie tylko FIFA. EA usuwa Rosjan i Białorusinów z NHL

FIFA to nie jedyna gra od EA, która zostanie pozbawiona rosyjskich drużyn. W ofercie elektroników znajduje się także NHL. Wraz z decyzją wydawcy z gry hokejowej usunięte zostaną wszystkie rosyjskie drużyny oraz zawodnicy. To jednak nie wszystko, ponieważ z gry znikną również białoruskie drużyny.

Sankcje na Rosję pojawiają się codziennie i wielu gigantów wycofuje się z rynku rosyjskiego lub blokuje swoje usługi na terenie tego kraju. Decyzja EA może nie dotyczyć tylko dwóch gier sportowych. Gracze domagają się usunięcia Rosji również z Battlefielda 2042, jednak w przypadku tego tytułu wprowadzenie zmian może być zdecydowanie trudniejsze. Frakcja rosyjska odgrywa kluczową rolę w grze.

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Mattia Binotto do zwolnienia – powstała petycja fanów

Na platformie change.org powstała petycja, aby zwolnić szefa zespołu...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj