Electronic Arts jest kolejnym przedsiębiorstwem, które wycofuje się z jakichkolwiek związków z Rosją. Elektronicy ogłosili, że z gier FIFA i NHL znikają rosyjskie drużyny i zawodnicy.

Electronic Arts zdecydowało – nie dla Rosji w ich grach

Atak Rosji na Ukrainę postawił cały świat na nogi i chyba pierwszy raz w historii widzimy tak wielką spójność firm na całym świecie. Co chwila dowiadujemy się o nowych przedsiębiorstwach, które rezygnują ze sprzedaży swoich produktów, czy usług na terenie rosyjskiej federacji. Tyczy się to również branży gier.

Przeczytaj także: Apple wycofuje się ze sprzedaży w Rosji!

Electronic Arts jest zdecydowanie przeciwko agresji Rosji i postanowiło działać. EA zapowiedziało usunięcie wszystkich rosyjskich drużyn z serii FIFA. Tyczy się to głównej odsłony gry na komputery PC i konsole oraz gier FIFA Mobile i FIFA Online. Mówimy tutaj zarówno o reprezentacji kraju, jak i dwóch klubów piłkarskich – Lokomotiwu Moskwa i Spartaka Moskwa.

FIFA 22 demo - kiedy i skąd pobrać najnowszą odsłonę? EA
EA wyrzuca wszystko, co rosyjskie ze swoich gier

Nie tylko FIFA. EA usuwa Rosjan i Białorusinów z NHL

FIFA to nie jedyna gra od EA, która zostanie pozbawiona rosyjskich drużyn. W ofercie elektroników znajduje się także NHL. Wraz z decyzją wydawcy z gry hokejowej usunięte zostaną wszystkie rosyjskie drużyny oraz zawodnicy. To jednak nie wszystko, ponieważ z gry znikną również białoruskie drużyny.

Sankcje na Rosję pojawiają się codziennie i wielu gigantów wycofuje się z rynku rosyjskiego lub blokuje swoje usługi na terenie tego kraju. Decyzja EA może nie dotyczyć tylko dwóch gier sportowych. Gracze domagają się usunięcia Rosji również z Battlefielda 2042, jednak w przypadku tego tytułu wprowadzenie zmian może być zdecydowanie trudniejsze. Frakcja rosyjska odgrywa kluczową rolę w grze.

Źródło: Twitter