...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej prowadzi do niebezpiecznych albo tragicznych w skutkach sytuacji. Elektryczne Volvo XC90 do tego nie dopuści. System w samochodzie określi stan trzeźwości kierowcy i w razie potrzeby zawiadomi służby i zatrzyma auto.

Szwedzki producent pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa na drogach

Niestety, cały czas zdarzają się sytuacje, w których to osoby, które spożywały alkohol, wsiadają za kierownicę samochodu. Takie sytuacje najczęściej kończą się nie tylko pozbawieniem prawa jazdy, ale przede wszystkim są niebezpiecznym zjawiskiem na drogach, które może doprowadzić nawet do śmierci osoby kierującej, pasażerów czy innych uczestników ruchu. Szwedzki producent chce zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, dlatego też elektryczne Volvo XC90 będzie wyposażone w system, który zbada stan trzeźwości kierowcy.

Przeczytaj także: Czy taki będzie następca Volvo XC90? Pojawiły się makiety

Jazda pod wpływem alkoholu jest kategorycznie zabroniona, jednak kierowcy i tak łamią ten przepis. Elektryczne Volvo XC90 ukróci jednak te roszady, ponieważ algorytmy sztucznej inteligencji, które zostaną zastosowane w tym samochodzie, określą czy kierowca jest trzeźwy. Jeśli wynik testu będzie negatywny, auto nie ruszy i wezwie odpowiednie służby, które zajmą się pijanym kierowcą.

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy

Elektryczne Volvo XC90 zadebiutuje na rynku już 9 listopada i będzie on bardzo ciekawym pojazdem. Samochód nie tylko będzie tak samo wygodny, jak klasyczny XC90, ale będzie posiadał także nowoczesne technologie, które mają mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Z tego względu producent wyposaży swoje auto w szereg zaawansowanych czujników, radarów i kamer, które mają, według Volvo, zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków o 20 proc.!

Odpowiednie czujniki i kamery znajdą się we wnętrzu samochodu. Ich zadaniem będzie śledzenie m.in. wzroku kierowcy. Specjalne algorytmy będą określać, czy kierowca jest skupiony na drodze, czy może zmęczony, zdekoncentrowany lub co gorsza, pijany. Jeśli procent skupienia się na drodze będzie mocno odbiegał od nominalnej liczby, auto ostrzeże kierowcę. Jeśli to nie pomoże, system zatrzyma samochód, włączy światła ostrzegawcze i wezwie odpowiednie służby.

Źródło i zdjęcia: Volvo

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Polska vs Argentyna. Gdzie oglądać najważniejszy mecz ostatnich lat?

Już dziś reprezentacja Polski rozegra prawdopodobnie najważniejszy mecz w...

Onana opuścił zgrupowanie Kamerunu. Bramkarz… się obraził?

W reprezentacji Kamerunu nie dzieje się najlepiej. Bramkarz Andre...

Chiny spamują Twittera materiałami +18. Wszystko by ukryć protesty!

Restrykcje związane z pandemią koronawirusa w Chinach zapoczątkowały protesty....

Oto rzeczy, które najlepiej sprzedają się w Dark Webie

Dark Web będący ciemną stroną Internetu skrywa naprawdę wiele...

Discord będzie płatny? Tak, spodziewajcie się abonamentu

A jednak, stało się. Discord będzie płatny. Na szczęście...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.