Elektryczny to lepszy dla środowiska, ekonomiczniejszy  a przede wszystkim nowocześniejszy samochód.  A co powiecie na całkowicie elektryczną retro wyścigówkę? EV3 to auto, które dopiero wkracza na salony, zostało zaprezentowane podczas Motor Show w Genewie.

Pierwsze na co należy zwrócić uwagę to wygląd pojazdu, jak podkreśla producent inspiracją były dla niego wyścigówki z lat 30. Cel udało się osiągnąć auto wygląda na prawdziwy bolid rajdowy minionych czasów.  Auto w całości stworzone zostało z „karbonów”  czyli kompozytów opartych na włóknach węglowych.  Detale uzupełniono aluminiowymi panelami, dzięki temu całość waży zaledwie około 500 kg.

Czym napędzany jest wspomniany bolid? Pod maską skrywa baterię litową o mocy 20 kWh. Producent zapewnia, że na jednym ładowaniu jesteśmy w stanie pokonać około 241 km. Czy jesteśmy w stanie wygrać kilka pojedynków na światłach?  Dzięki chłodzonemu cieczą silnikowi o mocy 46 rozpędzimy bolid do 100 km/h w mniej niż 9 sekund,  skrzydła rozwijać możemy tylko do 144 km/h.

Jak widać można poszaleć z wykorzystaniem elektrycznego silnika, rozpoznawalność na ulicach gwarantowana.  Wydaje się, że EV3 posiada wszystkie atuty aby stać się gwiazdą genewskich targów, czy odniesiecie globalny sukces? Przekonamy się niebawem, jak podoba się wam propozycja od MorganMotorCompany?