Elektryk stanął w płomieniach, a z nim trzy domy
152
Views

Samochody elektryczne mają swoje zalety i wady. Niestety, jednym z największych problemów takich pojazdów jest fakt, że jego ugaszenie jest niezwykle trudne. Najnowszy przykład to pokazuje. W Szwecji elektryk stanął w płomieniach i zniszczył trzy domy.

Największy problem elektryków nie wiąże się z zasięgiem

Elektryki są autami niezwykle nowoczesnymi i w warunkach miejskich mają one bardzo dużo sensu. Niestety, dużym problemem takich pojazdów jest nie tylko zasięg, ale przede wszystkim ugaszenie takiego samochodu, kiedy ogniwa staną w ogniu.

Przeczytaj także: Ile kosztuje ubezpieczenie auta elektrycznego? Jest drogo!

Idealnym tego przykładem jest wypadek, do jakiego doszło w Sztokholmie w Szwecji. Elektryk stanął w płomieniach i niestety, pomimo natychmiastowej reakcji strażaków, zniszczył nie tylko dom właściciela, ale również dwa sąsiadujące z nim.

Elektryk stanął w płomieniach i doszczętnie zniszczył trzy domy

Do gaszenia elektryków przeznaczone są specjalne kontenery, w którym umieszczany jest samochód i zalewany jest on wodą. Niestety, nawet przy wykorzystaniu takiej metody ugaszenie auta elektrycznego może nawet kilkanaście godzin. W sobotę 17 czerwca w okolicach 18:00 w Sztokholmie tamtejsza straż pożarna została wezwana, ponieważ elektryk stanął w płomieniach. Auto zaparkowane było w garażu i jak można się domyślić, dom właściciela auta również zajął się ogniem.

To jednak nie koniec nieszczęść, ponieważ jak się okazało, ogniem zajęły się również dwa inne domy. Wszystkie trzy domostwa zostały całkowicie zniszczone i w żaden sposób nie dało się ich uratować. Co gorsza, w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia znajduje się stacja benzynowa, więc strażacy nie tylko musieli ugasić płonący samochód, ale też zabezpieczyć obszar, aby ogień nie rozprzestrzenił się nie tylko na pozostałe domostwa, ale także nie dosięgnął stacji.

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że nikomu nic się nie stało, jednak trzy rodziny straciły dorobek życia. Szczegółów sprawy nie znamy i nie wiemy, jakiej marki było auto, które stanęło w płomieniach.

Źródło

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.