135
Views

Reprezentacja Hiszpanii może nie jest głównym kandydatem do triumfu w tegorocznych Mistrzostwach Europy, jednak nie można ich skreślać. Mocno odmieniony skład na pewno powalczy o najwyższe cele. Niestety, ta droga została utrudniona, ponieważ w kadrze Hiszpanii na EURO 2020 odnotowano zakażenie COVID-19.

EURO 2020. Kadra Hiszpanii odizolowana

Mistrzostwa Europy 2020, które zostały przesunięte o rok z powodu pandemii, zaczynają się już za 4 dni. Meczem inauguracyjnym będzie spotkanie Włoch z Turcją, które rozpocznie się o 21:00 już ten piątek. Polska grupa rozpocznie swoje zmagania 14.06, a pierwszym meczem będzie spotkanie Polska – Słowacja. Drugi mecz w naszej grupie rozegrają Hiszpanie ze Szwedami. I to właśnie Reprezentacja z kraju położnego nad Półwyspie Iberyjskim ma spore problemy, które nieco komplikują ich szanse na ME2020.

Cała Reprezentacja Hiszpanii została od siebie odizolowana z powodu dodatniego testu na obecność koronawirusa u kapitana “La Furia Roja”, Sergio Busquetsa. Nie ma informacji gdzie zawodnik zaraził się COVID-19, a testy innych zawodników nie potwierdziły ogniska choroby. To może być jednak mylące, bo wirus u przetestowanych zawodników może dać o sobie znać w przeciągu kilku dni.

Euro 2020 Hiszpania
Kapitan Hiszpanów, Sergio Busquets otrzymał pozytywny wynik COVID-19.

Co z występem Hiszpanów na turnieju?

Oczywiście pojawiają się głosy, które sugerują, że występ Sergio Busquetsa stoi pod znakiem zapytania. Choroba zostawia po sobie spore piętno, z którym również borykają się zawodowi sportowcy. Przykładem jest tutaj chociażby 23-letni koszykarz Boston Celtics, Jayson Tatum, który po przejściu choroby dochodził do siebie przez kolejne 3 miesiące. Sam powtarzał, że przed każdym meczem musi skorzystać z podawacza tlenu. To samo może tyczyć się kapitana Hiszpanów. Chorobę może też przejść bezobjawowo.

Oczywiście cała ta sytuacja odciska piętno na całej drużynie narodowej Hiszpanii. Z racji tego, że cała drużyna znajduje się w izolacji, zawodnicy nie mogą odbywać treningów zespołowych. Pozostaje im jedynie ćwiczenie w małych grupkach. Dodatkowo, Hiszpania miała dziś zagrać swój ostatni mecz towarzyski przed EURO 2020. Ich przeciwnikiem miała być Litwa. Mecz się odbędzie, jednak po stronie Hiszpanów stanie reprezentacja U-21.

Przeczytaj także: Znamy nazwiska zawodników, którzy pojadą na EURO 2020! Są zaskoczenia!

Czy zamieszanie spowodowane koronawirusem w obozie Hiszpanów zwiększa szansę Polaków podczas turnieju? Osobiście wolałbym, aby Polacy pokonali podopiecznych Luisa Enrique kiedy Ci będą w pełni sił, jednak nie sposób patrzeć na pojedynek pod tym kątem. Polacy swój mecz z Hiszpanami na EURO 2020 rozegrają 19.06. Będzie to ich drugie spotkanie w grupie. Oby nie o wszystko.

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.