Facebook kładzie światłowód między USA a Europą!

Facebook wiele razy sugerował, że chce zostać jednym z głównych dostawców internetu na Ziemi. Gigant ma w tym swoje pobudki, bo oprócz oczywistych powodów, takich jak zwiększenie dostępu do sieci na całym świecie, zyska na tym kolejnych użytkowników swoich serwisów. Firma Marka Zuckerberga planuje więc rozłożyć ogromny światłowód między Stanami Zjednoczonymi a Europą.

Facebook planuje zwiększyć szybkość internetu

Firma Marka Zuckerberga planuje położenie wielkiego światłowodu. Jego zadaniem będzie przede wszystkim zwiększy prędkość przesyłania danych między mieszkańcami Starego Kontynentu a Stanami Zjednoczonymi. W osiągnięciu tego celu wykorzystany zostanie kabel złożony z 24 włókien. Możliwości? Według szacunków może on przesyłać dane z prędkością pół petabita na sekundę.

Przeczytaj także: Instagram testuje specjalne powiadomienia o awariach!

W realizacji pomysłu firmie Facebook pomoże NEC. Japońska firma zajmuje się stricte tego typu przedsięwzięciami. Jeśli plan Marka Zuckerberga się powiedzie i światłowód rzeczywiście zostanie położony, będzie on najszybszym łączem danych o zasięgu dalekosiężnym wśród kabli optycznych.

Plany są bardzo ambitne

Według zapewnień, kabel światłowodowy należący do firmy Facebook zagwarantuje 200 razy większą przepustowość niż inne kable transatlantyckie. Warto jednak zaznaczyć, że stare kable montowane były w latach 2000, więc rozwiązanie FB z pewnością jest bardziej nowoczesne.

Facebook i NEC nie podali żadnych informacji dotyczących tego, kiedy projekt zostanie ukończony. Szybkości internetu też nie można na tę chwilę sprawdzić, więc zostaje nam wierzyć w słowa przedstawicieli amerykańskiej firmy. Na zweryfikowanie tych informacji będziemy musieli jeszcze poczekać.

Źródło: TechSpot

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Powołania do wojska 2023. Te grupy unikną wezwania. Zobacz

Kryzys na świecie, problemy z inflacją, coraz droższe życie,...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany podczas lotu!

Każdy kto choć raz podróżował samolotem dobrze zna tę...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!