151
Views

Crytek, wydawca gier Crysis jakiś czas temu zdecydował się na Remaster pierwszej odsłony gry. Według najnowszych zapowiedzi, Crysy 2 i Crysis 3 również zostaną odświeżone!

Rok temu Crysis zyskał nowe życie

Pierwsza odsłona gry z serii Crysis zadebiutowała w 2007 roku i była isntym skokiem graficznym, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Gra prezentowała świetną grafikę i uznawana była bardziej za benchmark, niż za grę. Cztery lata po premierze pierwszej części, Crytek oraz Sabre Interactive zdecydowali się na stworzenie kolejnej odsłony.

Ta jednak nie przyjęła się z takim entuzjazmem jak Crysis 1. Fani gry twierdzili, że gra prezentuje gorszą grafikę. Teorii dotyczącej słabszej oprawy graficznej było wiele, a najpopularniejszą była konieczność stworzenia gry na konsole, przez co ta nie prezentowała się tak dobrze jak poprzednik.

Przeczytaj także: Trailer Battlefield 6 pojawi sie w przyszłym tygodniu!

Rok temu pojawiły się informacje na temat tego, że planowane jest wypuszczenie gry Crysis Remastered. I tak się w rzeczywistości stało! W 2020 gracze ponownie mogli zagrać w grę, jednak w zdecydowanie lepszej oprawie graficznej, która wspomagana była m.in. przez ray tracingiem. Nie obyło się jednak bez wpadek, ponieważ odświeżona wersja gry był czymś ciężkim do uniesienia nawet dla najmocniejszych kart graficznych. Gra w rozdzielczości 4K i włączonym ray tracingu działała jedynie w 30 klatkach na sekundę!

Gracze mogą czekać już na pozostałe części

Najnowsze oświadczenie Cryteka mówi jasno, firma pracuje nad remasterami kolejnych odsłon gry Crysis. Druga, jak i trzecia odsłona gry trafi zarówno na nową o starą generację konsol i komputery PC. W przypadku starej generacji konsol gra będzie działać w 30 klatkach na sekundę. PS 5 i Xbox Series X będą oferowały ich więcej.

Crysis remastered trilogy
Crysis Remastered Trilogy trafi do sprzedaży tej jesieni!

Crysis Remastered Trilogy trafi do sklepów tej jesieni. Wszystkie trzy gry będą dostępne głównie w zestawie. Jednak dla osób, które posiadają już pierwszą część będzie istniała możliwość oddzielnego zakupu Crysisa 2 i 3.

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.