Z roku na rok na rynku przybywa aut projektowanych w celu sprawnego, komfortowego i oszczędnego poruszania się po wielkomiejskich aglomeracjach. Chętnie decydujemy się na tego typu niewielkie hatchbacki, które łączą doskonałe walory użytkowe, elegancki design oraz atrakcyjną cenę zakupu. Jednym z popularniejszych miejskich samochodów jest Fiat 500.

Zalety małych aut miejskich, takich jak Fiat 500

Miejskie samochody wcale nie muszą mieć pojemnej przestrzeni bagażowej, mocnego silnika czy luksusowego designu, za którym będą rozglądać się przechodnie. Potęga niewielkich miejskich aut kryje się w ich prostej i niezawodnej konstrukcji, osiągach dostosowanych do rytmu miasta, dużej zwinności oraz w kompaktowych wymiarach pozwalających na łatwe zaparkowanie w ciasnych uliczkach czy na przeładowanych parkingach.

Małe miejskie auta – takie jak Fiat 500 – zapewniają niewielki promień skrętu, świetną widoczność oraz niskie koszty eksploatacji. Z tego względu auta segmentu A są doskonałym wyborem dla osób, które przedkładają rozsądek nad wygląd czy prestiż.

Dlaczego warto wybrać takie auto jak Fiat 500?

Fiat 500 to z pozoru wyjątkowo sympatyczne auto, które stanowi symboliczne przedłużenie serii włoskich maluchów. Ten niewielki miejski samochód może się podobać lub nie. Nie można odmówić mu mnóstwa praktycznych rozwiązań, które idealnie sprawdzą się podczas codziennego użytkowania w miastach. Elegancki i praktyczny środek składa się z polakierowanej na wysoki połysk deski rozdzielczej, wygodnej kierownicy z dużymi i estetycznymi przyciskami, z ekranu i komputera multimedialnego, a także z mnóstwa praktycznych schowków i kieszeni.

Pozycja za kierownicą jest wygodna, a dzięki wysoko ustawionym fotelom Fiat 500 zapewnia odpowiednią widoczność w każdym kierunku. Niewielki bagażnik w zupełności wystarczy, aby przewieźć zakupy lub niewielkie pakunki. Silnik o mocy 70 KM w zupełności wystarczy do dynamicznej i jednocześnie oszczędnej jazdy.

Jak sfinansować Fiata 500? Wybrać leasing czy wynajem długoterminowy?

Polscy kierowcy coraz śmielej przekonują się do zalet zewnętrznych form finansowania samochodów. Obecnie zdecydowanie najpopularniejszymi sposobami na finansowanie nowych aut jest korzystny i opłacalny leasing oraz wyjątkowo wygodny i nowoczesny wynajem długoterminowy.

Ile będzie kosztował Fiat 500? Leasing tego samochodu w Carsmile przy wkładzie własnym na poziomie 5 tys. złotych netto oraz przy 60-miesięcznym okresie umowy będzie kosztował zaledwie 635 zł netto/mc. Po tym czasie samochód będzie mógł być wykupiony za kwotę 7 tys. złotych.

W przypadku wynajmu długoterminowego na okres 36 miesięcy i przy wkładzie własnym na poziomie 5 tys. złotych Fiat 500 będzie kosztował jedynie 585 zł/mc. W cenie najemca może korzystać z działań serwisowych oraz wymiany opon wraz z ich przechowywaniem.

Jak widać, nowy Fiat 500 jest w zasięgu każdego. Decydując się na zewnętrzne finansowanie samochodu, możesz uzyskać to auto w wygodny i bezpieczny sposób, bez konieczności angażowania własnej gotówki.