Site icon MenWorld.pl

FIFA pójdzie w odstawkę? PES z nową nazwą i modelem free-to-play!

eFootball, niegdyś znane jako Pro Evolution Soccer przechodzi na model free-to-play! Czy gra japońskiego studia Konami takim ruchem ma szansę zagrozić swojemu znacznie bardziej popularnemu rywalowi, FIFIE?

PES 2022 to już eFootball i to w trybie darmowym!

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje sugerujące, że Konami planuje zmienić model swojej piłkarskiej gry Pro Evolution Soccer. Zmiana miała dotyczyć najnowszej odsłony serii. Poprzednio producent nie wydał nowej gry, a dużą aktualizację, która uaktualniła składy drużyn na sezon 20/21. Wszystkie doniesienia okazały się prawdą i producent oficjalnie zapowiedział darmową grę eFootball.

Przeczytaj także: Pro Evolution Soccer 2022 będzie dostępne za darmo?

eFootball
Grafika prezentuje plany Konami co do gry eFootball.

eFootbal, czyli PES 2022 będzie dostępny zupełnie za darmo na wszystkich platformach już tej jesieni. Tytuł trafi na komputery PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X/S. Producent zapowiedział również, że gra trafi na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Konami zapowiedziało, że w niedalekiej przyszłości gra dostanie cross-play na wszystkie wymienione platformy, jednak na tę chwilę możliwa będzie gra jedynie między starą a nową generacją konsol.

Jak będzie wyglądać rozgrywka?

Z oficjalnej zapowiedzi dowiedzieliśmy się, że gracze domyślnie nie będą mogli skorzystać ze wszystkich trybów rozgrywki. Na początku będziemy mieli możliwość gry w standardowe mecze maksymalnie 9 drużynami, a w późniejszym czasie dostaniemy dostęp do ligi online i trybu, w którym gracz może stworzyć swoją własną drużynę. eFootball raz do roku będzie dostawało aktualizacje z zawartością, więc możemy pożegnać się z corocznymi, płatnymi wersjami gry.

https://www.youtube.com/watch?v=Jzd7OpCHCi0

Deweloper zapewnił, że gra będzie posiadała przepustki sezonowe, DLC i nie zabraknie oczywiście systemu mikorpłatności. Jest to naturalny ruch w przypadku gier free-to-play, ponieważ gra musi generować zyski. W sklepie na pewno będzie można kupić unikalne stroje, herby drużynowe, piłki i innego rodzaju elementy gry. Czy eFootball będzie w stanie zagrozić FIFIE i odebrać jej klientów?

Exit mobile version