Fortnite. Dochody z gry trafią na Ukrainę

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier typu battle royal. Tytuł przynosi sporo dochodów, głównie za sprawą skórek postaci, przepustek sezonowych itp. Twórcy postanowili, że dochód z nowego sezonu trafi na rzecz pomocy Ukrainie.

Epic Games pomaga Ukrainie

W grze Fortnite rozpoczął się właśnie kolejny sezon. Gracze mogą więc kupować nowe skórki postaci, tańce, czy akcesoria, dzięki którym będą wyróżniać się na tle innych graczy. Gra co sezon przynosi sporo dochodów, dlatego też Epic Games, deweloper tytułu postanowił przyczynić się do pomocy na rzecz Ukrainie.

Przeczytaj także: Hogwarts Legacy. Na taką grę czekali fani Harry’ego Pottera!

Deweloper ogłosił, że dochody z pierwszych dwóch tygodni nowego sezonu Fortnite trafią do potrzebujących ludzi z Ukrainy. Nasi sąsiedzi bronią się już przed Rosjanami prawie miesiąc, dlatego też każda pomoc jest im potrzebna. Epic Games zdecydowało się na świetną akcję, która z pewnością przyniesie dużo dobrego.

Zakupy w Fortnite na rzecz pomocy kraju objętego wojną

Epic Games poinformowało, że akcja humanitarna na rzecz pomocy Ukrainie będzie trwać od 20 marca do 3 kwietnia. Akcja dotyczy wszystkich zakupów w grze – subskrybcji sezonowej, prezentów, paczek, czy V-dolców. Patrząc na to, jak popularny jest Fortnite, mówimy tutaj o naprawdę dużych kwotach.

To jednak nie wszystko, ponieważ Epic Games zapowiedziało, że dochód ze sprzedaży fizycznych kart podarunkowych również trafi na Ukrainę. Wymogiem jest zakup kart w wyżej wymienionym okresie. Wydane V-dolce w grze nie podlegają akcji, ponieważ nie jest to prawdziwa waluta. Do akcji dołączył także Xbox. 100 proc. wpływów netto z zakupów dotyczących gry Fortnite zrobionych w Microsoft Store trafi na ten sam cel.

fortnite
Fortnite. Dochody z gry trafią na Ukrainę

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj