115
Views

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier typu battle royal. Tytuł przynosi sporo dochodów, głównie za sprawą skórek postaci, przepustek sezonowych itp. Twórcy postanowili, że dochód z nowego sezonu trafi na rzecz pomocy Ukrainie.

Epic Games pomaga Ukrainie

W grze Fortnite rozpoczął się właśnie kolejny sezon. Gracze mogą więc kupować nowe skórki postaci, tańce, czy akcesoria, dzięki którym będą wyróżniać się na tle innych graczy. Gra co sezon przynosi sporo dochodów, dlatego też Epic Games, deweloper tytułu postanowił przyczynić się do pomocy na rzecz Ukrainie.

Przeczytaj także: Hogwarts Legacy. Na taką grę czekali fani Harry’ego Pottera!

Deweloper ogłosił, że dochody z pierwszych dwóch tygodni nowego sezonu Fortnite trafią do potrzebujących ludzi z Ukrainy. Nasi sąsiedzi bronią się już przed Rosjanami prawie miesiąc, dlatego też każda pomoc jest im potrzebna. Epic Games zdecydowało się na świetną akcję, która z pewnością przyniesie dużo dobrego.

Zakupy w Fortnite na rzecz pomocy kraju objętego wojną

Epic Games poinformowało, że akcja humanitarna na rzecz pomocy Ukrainie będzie trwać od 20 marca do 3 kwietnia. Akcja dotyczy wszystkich zakupów w grze – subskrybcji sezonowej, prezentów, paczek, czy V-dolców. Patrząc na to, jak popularny jest Fortnite, mówimy tutaj o naprawdę dużych kwotach.

To jednak nie wszystko, ponieważ Epic Games zapowiedziało, że dochód ze sprzedaży fizycznych kart podarunkowych również trafi na Ukrainę. Wymogiem jest zakup kart w wyżej wymienionym okresie. Wydane V-dolce w grze nie podlegają akcji, ponieważ nie jest to prawdziwa waluta. Do akcji dołączył także Xbox. 100 proc. wpływów netto z zakupów dotyczących gry Fortnite zrobionych w Microsoft Store trafi na ten sam cel.

fortnite
Fortnite. Dochody z gry trafią na Ukrainę

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.