107
Views

Od jakiegoś czasu Microsoft pracuje nad nowym planem abonamentowym Game Pass, który pozwoli na dzielenie się kontem z rodziną. Najnowsze informacje mówią jednak, że z tego rozwiązania będą mogli korzystać także nasi znajomi!

Game Pass będzie dostępny nie tylko dla rodziny, ale także dla przyjaciół?

Microsoft trafił w dziesiątkę, uruchamiając program Game Pass. Pozwala on na granie w setki gier – wystarczy tylko opłacić abonament. W ofercie mamy kilka subskrypcji, a wkrótce do nich dołączy także pakiet rodzinny, który pozwala dzielić się jednym kontem. Okazuje się jednak, że pakiet ten może być bardziej rozbudowany, niż pierwotnie to zakładano.

Przeczytaj także: Microsoft odpowiada na ruch Sony. Xboxy podrożeją?

W sieci pojawiły się informacje oraz grafika, że Game Pass stworzony z myślą o rodzinie będzie również obejmował znajomych! To pozwoli na korzystanie z usługi Microsoft wraz ze swoimi przyjaciółmi. Pozostaje jednak pytanie, jak weryfikowani będą użytkownicy?

Game Pass też dla przyjaciół? Rodzinne konto będziemy mogli dzielić ze znajomymi!

Weryfikacja użytkowników odgrywa tutaj kluczową rolę. Jak Microsoft to rozwiąże?

W przypadku Game Pass dla rodziny weryfikacja użytkowników to prosta sprawa. Wszyscy muszą mieszkać pod tym samym adresem, co osoba opłacająca abonament. Sprawa nieco komplikuje się w momencie, kiedy do grona subskrypcji zaliczamy także naszych przyjaciół. Jak Microsoft rozwiąże ten problem?

Game Pass też dla przyjaciół? Rodzinne konto będziemy mogli dzielić ze znajomymi!
Game Pass też dla przyjaciół? Rodzinne konto będziemy mogli dzielić ze znajomymi!

Obecnie z rodzinnego rozwiązania Microsoft Game Pass korzystają osoby na terenie Irlandii i Kolumbii, ponieważ tam właśnie trwają testy w ramach programu Xbox Insider. Nie ma dokładnej daty, kiedy opcja zostanie wprowadzona na pozostałe rynki. Czyżby gigant z Redmond szedł w zupełnie innymi kierunku co Netflix, który chroni się przed dzieleniem kontem dodatkowymi opłatami?

Źródło: IGN

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.