Gary Glitter wychodzi z więzienia przed czasem!
100
Views

Gary Glitter był jednym z najbardziej lubianych gwiazd brytyjskiej sceny rockowej w latach 70. W 2015 roku został on skazany za wykorzystanie seksualne trzech nastolatek. Teraz wychodzi on na wolność po odbyciu połowy kary!

Gary Glitter z inną, mroczną twarzą

W latach 70. ubiegłego wieku Glitter cieszył się ogromną popularnością. Był jednym z najpopularniejszych muzyków rockowych brytyjskiej sceny muzycznej, a jego piosenki znane były na całym świecie, w tym w Polsce.

Gary Glitter wychodzi z więzienia przed czasem!
Muzyk skrywał mroczną twarz przez wiele lat. Fot. Wikipedia

Przeczytaj także: Robert Lewandowski szuka ekipy do remontu stadionu. Chętny?

Jego największym hitem okazał się utwór “Rock’n’Roll Part II”, który podbijał listy przebojów na całym świecie. W 1997 roku świat po raz pierwszy usłyszał o okrutnym zainteresowaniu muzyka. Okazało się, że Gary Glitter na swoim komputerze przechowywał ponad 4 tys. zdjęć z dziecięcą pornografią.

Pedofil wyszedł na wolność po odbyciu połowy kary

Od tamtego czasu Gary Glitter niejednokrotnie skazywany był za pedofilię, a największy wyrok otrzymał w 2015 roku. Wtedy właśnie usłyszał aż osiem zarzutów powiązanych z przestępstwem seksualnym w stosunku do nieletnich. Mężczyzna miał dokonać napaści seksualnej na trzech dziewczynkach w wieku od 12 do 14 lat.

Do zbrodni miało dość w latach 70. i 80., kiedy to Gary Glitter przeżywał największą popularność. W zarzutach widniały oskarżenia o m.in. o napaść seksualną, kontakty seksualne z małoletnimi oraz podawanie nieletnim narkotyków. Muzyk miał odsiedzieć 16 lat.

Gary Glitter wychodzi z więzienia przed czasem!
Gary Glitter wychodzi z więzienia przed czasem! FOt. Wikipedia

Okazuje się jednak, że tak się nie stanie, ponieważ 3 lutego świat obiegła informacja o tym, że 78-latek został zwolniony z zakładu karnego po odsiedzeniu jedynie połowy ze swojego widoku. Powody wypuszczenia pedofila nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Źródło: Independent/ Zdjęcia; Wikipedia

Kategoria artykułu
Rozrywka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.