google chrome

Google Chrome na MacOS nie będzie już tak pazerny na RAM!

Google Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Przeglądarka ta dostępna jest zarówno na systemy Windows, Linux czy macOS. Jest też jedną z najbardziej „RAMożernych” tego typu programów i komputery z mniejszą ilością pamięci RAM mogą to mocno odczuć. Google postanowiło jednak ukrócić apetyt przeglądarki w przypadku systemów macOS.

Google Chrome na macOS naprawione. W końcu!

Osoby posiadające komputery Apple korzystające z przeglądarki internetowej Google Chrome wiedzą, że program ten potrzebuje dużych zasobów pamięci RAM. Taki proces dzieje się już kilka lat. Użytkownicy MacBooków czy iMaców korzystające z przeglądarki Google narzekają na skrócony czas baterii.

Google Chrome nie jest dobrze napisanym programem jeśli chodzi o system macOS. Przeglądarka podczas swojej pracy pobiera gigabajty pamięci operacyjnej, co odbija się nie tylko na wydajności urządzenia, ale również pracy na baterii. Wydaje się, że w końcu przyszło rozwiązanie!

google chrome macos
Przeglądarka Google Chrome potrafiła „zjeść” nawet kilka giga RAM w niektórych komputerach z systemem macOS!

Nowa aktualizacja ogranicza apetyt programu na pamięć operacyjną

Google udostępniło nową aktualizację przeglądarki Chrome, która ma za zadanie ograniczyć zużycie pamięci operacyjnej na komputerach z systemem macOS. Według zapewnień użycie pamięci RAM ma spać o 8%. Można rzec, że jest to niewiele, jednak w niektórych przypadkach jest to aż 1 GB pamięci RAM.

Producent twierdzi, że nowa aktualizacja sprawi, że komputery Mac, po zainstalowaniu najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome zyskają lepszą kulturę pracy. Będą chłodniejsze i cichsze, a przede wszystkim poprawi się ich czas pracy na baterii. Jest to dobra wiadomość dla użytkowników tego system, którzy korzystają z właśnie tej przeglądarki.

Google ma jeszcze jednak długą drogę do przebycia, ponieważ systemowa przeglądarka Safari w dalszym ciągu jest lepiej zoptymalizowana. Nie ma się jednak co dziwić, skoro pisana jest tylko i wyłącznie pod komputery z systemem macOS. Na całe szczęście widać, że amerykański gigant nie przechodzi obojętnie obok problemów użytkowników produktów Apple.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Aktywność fizyczna
Aktywność fizyczna kluczem do utrzymania prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi