Google Pixel Fold oficjalnie zapowiedziany!
127
Views

Google zaskoczyło wszystkich i oficjalnie zapowiedział swój pierwszy składany smartfon w historii swojej marki. Pixel Fold został zaprezentowany na wideo i tym samym dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądało to urządzenie.

Pixel Fold oficjalnie zapowiedziany. Szybciej, niż myśleliśmy!

Przez kilka ostatnich miesięcy w sieci regularnie pojawiały się przecieki dotyczące pierwszego składanego smartfona marki Google. Pixel Fold, bo tak właśnie został nazwany smartfon, został oficjalnie zaprezentowany, choć wydawało się, że stanie się to dopiero w przyszłym tygodniu, podczas Google I/O.

Google Pixel Fold oficjalnie zapowiedziany!
Google oficjalnie zapowiedziało swój pierwszy składany smartfon!

Przeczytaj także: Nie wiesz jak obsłużyć ChatGPT? Zapomnij o pracy! Szokujące wyniki badań

Google Pixel Fold nie będzie wykorzystywał innowacyjnej technologii lub odmiennego designu – będzie on typowym przedstawicielem rodziny składanych smartfonów z pionowym zawiasem z dwoma wyświetlaczami. Mówimy tutaj o urządzeniu otwieranym jak książka.

Google powoli odkrywa karty

O samym smartfonie nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ponieważ producent nie zdecydował się na ujawnienie specyfikacji oraz ceny. Pierwsze wzmianki sugerują, że w momencie premiery Pixel Fold zostanie wyceniony na 1700 USD i do sprzedaży może trafić już w przyszłym tygodniu. Samo Google sugeruje, że telefon trafi do sklepów “wkrótce”.

Google Pixel Fold oficjalnie zapowiedziany!
Google oficjalnie zapowiedziało swój pierwszy składany smartfon!

To, co wiemy, to fakt, że smartfon będzie pracował na nowatorskim układzie Google Tensor G2, który zastosowany został już w Google Pixel 7. Przecieki sugerują, że zewnętrzny ekran ma mieć 5,8-cala, natomiast ten wewnętrzny ma oferować 7,6-cala obszaru roboczego.

Ciekawe informacje pojawiły się w kontekście pracy na baterii, ponieważ akumulator zastosowany w Pixel Fold ma pozwolić na 24 godziny normalnej pracy, natomiast tryb Extreme Battery Saver ma wydłużyć ten czas do 72 godziny. Więcej informacji na temat tego modelu pojawi się zapewne w przyszłym tygodniu podczas konferencji Google I/O, która odbędzie się 10 maja.

Źródło: Google

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.