Google Wallet to aplikacja, która zastąpi Google Pay. Jeszcze większa funkcjonalność!

Płatność zbliżeniowa telefonem to coraz częściej wykorzystywany sposób płacenia za zakupy. W urządzeniach z Androidem do tej czynności wykorzystuje się Google Pay. Gigant z Mountain View ogłosił, że oficjalnie kończy ten projekt. Bez obaw, ponieważ zastąpi go nowa usługa – Google Wallet!

Google Pay zostaje wycofane z rynku. Co teraz?

Płacenie telefonem jest bardzo wygodne i proste. Wystarczy odblokować smartfona, przyłożyć do terminala i gotowe. W przypadku smartfonów z systemem Android, aby móc korzystać z tej funkcji, potrzebna jest aplikacja Google Pay, do której dodajemy kartę płatniczą. To już przeszłość, ponieważ gigant z Mountain View oficjalnie uśmiercił tę usługę. Co teraz?

Przeczytaj także: Aplikacja mObywatel 2.0 będzie przełomem w cyfryzacji?

Oczywiście nie ma się czego obawiać, ponieważ płatność zbliżeniowa nie zniknie ze smartfonów z Androidem. Google Pay znika z rynku, w tym także z polskiego, jednak zostanie on zastąpiony aplikacja Google Wallet. Usługa ta ma oferować zdecydowanie więcej niż swój poprzednik, co wpłynie na komfort korzystania ze smartfona.

Google Wallet będzie zdecydowanie bardziej rozbudowaną aplikacją

Google Wallet to „nowa” usługa, która zastąpi Google Pay. Będzie ona oferowała to, co poprzednia aplikacja, dzięki której mogliśmy płacić zbliżeniowo za zakupy i jednocześnie zdecydowanie więcej. Aplikacja od amerykańskiego giganta będzie przypominała Apple Wallet, w którym znajdziemy nie tylko karty płatnicze, ale także bilety lotnicze, legitymacje, certyfikaty szczepienia i tego typu karty dostępu.

Aplikacja będzie pozwalała na połączenie z innymi usługami i aplikacjami, dzięki czemu będzie mogła wysyłać różnego rodzaju przypomnienia, czy to o zbliżającym się koncercie, czy opóźnionym locie. Oczywiście wymogiem jest umieszczenie w Google Wallet biletu koncertowego/lotniczego, aby takie powiadomienia były nam wysyłane. Google Pay nie na wszystkich rynkach zostanie zastąpione przez nową aplikację, ponieważ w Stanach Zjednoczonych i w Singapurze będą one działały jednocześnie.

google wallet
Google Wallet to aplikacja, która zastąpi Google Pay. Jeszcze większa funkcjonalność!

Źródło: Google

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Test Motorola Edge 30 Pro. Topowy smartfon z Androidem

Oto test Motorola Edge 30 Pro. Tanio już było....

Polska w Lidze Narodów. Ta statystyka pokazuje, jak jest źle!

Polska w Lidze Narodów nie wygląda najlepiej. Wczorajsza porażka...

Nagość na Instagramie? Koniec z tym! Serwis wprowadza nowe rozwiązanie

Nagość na Instagramie to chleb powszedni, dlatego też Meta...

ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art. Jedyna taka wystawa w Polsce!

Jeśli jesteście fanami sztuki współczenej, to nie możecie tego...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj