Google znowu płaci ogromną karę finansową! O co chodzi tym razem?

Google znowu nabroiło i musi płacić kolejną finansową karę. Teraz amerykański gigant musi zapłacić ogromną sumę francuskiemu urzędowi antymonopolowemu. O co dokładnie chodzi?

U Google nic się nie zmieniło, dalej płacą kary finansowe

Kilka tygodni temu, Google dostało karę wynoszącą ponad 100 milionów euro od włoskiego organu ds. konkurencji. W tej sprawie chodziło o rzekome blokowanie aplikacji JuicePass, która pokazuje najbliższe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Chodziło o brak możliwości instalacji aplikacji w systemie Android Auto i faworyzowanie swoich rodzimych aplikacji.

Przeczytaj także: Google utrudnia dostęp do ustawień prywatności?

Później wyszła na jaw kolejna wpadka Google, która mówiła o tym, że gigant z Mountain View utrudnia dostęp do ustawień prywatności w urządzeniach mobilnych pracujących na systemie Android. Stroną pozywającą był stan Arizona, który sprawę ostatecznie wygrał. Najnowsze informacje mówią, że gigant z USA w dalszym ciągu nie uczy się na błędach.

Na biednego nie trafiło, to na pewno. Na niewinnego chyba też

Francuski urząd antymonopolowy wszczął postępowanie wobec Google. Wszystko powiązane jest z kupnem Fitbit przez amerykańskiego giganta. Przedsiębiorstwo z Mountain View, według francuskiego urzędu, dopuściło się zagrywki monopolowej, dlatego też została na nie nałożona kara rzędu 220 milionów euro.

Google
Gigant z Mountain View po raz kolejny zmuszony jest do zapłaty kary finansowej.

Według portalu Reuters, sprawa dotyczyła braku możliwości korzystania z innych platform reklamowych. Reklamodawców zmuszono do korzystania z AdX, którego właścicielem jest oczywiście amerykańskie przedsiębiorstwo. Topowe miejsca, które występowały w wynikach wyszukiwania, musiał korzystać także z Google Ad Managera.

Google zgodziło się zapłacić wymierzoną karę. Zmieniło także politykę, dzięki której reklamodawcy, którzy korzystają z innych narzędzi, będą mieć taką samą szansę wyświetlania się wyżej w wynikach, jak Ci korzystający z usług reklamowych Google.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

Polska vs Argentyna. Gdzie oglądać najważniejszy mecz ostatnich lat?

Już dziś reprezentacja Polski rozegra prawdopodobnie najważniejszy mecz w...

Jakie gry warto kupić podczas Steam Autumn Sale 2022?

Kolejna duża wyprzedaż steam, a tym razem Steam Autumn...

KIA Stinger odchodzi z rynku. Następca niestety jest elektrykiem.

Następca choć już jest na rynku chwilę to nie...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!