Google znowu płaci ogromną karę finansową! O co chodzi tym razem?

Google znowu nabroiło i musi płacić kolejną finansową karę. Teraz amerykański gigant musi zapłacić ogromną sumę francuskiemu urzędowi antymonopolowemu. O co dokładnie chodzi?

U Google nic się nie zmieniło, dalej płacą kary finansowe

Kilka tygodni temu, Google dostało karę wynoszącą ponad 100 milionów euro od włoskiego organu ds. konkurencji. W tej sprawie chodziło o rzekome blokowanie aplikacji JuicePass, która pokazuje najbliższe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Chodziło o brak możliwości instalacji aplikacji w systemie Android Auto i faworyzowanie swoich rodzimych aplikacji.

Przeczytaj także: Google utrudnia dostęp do ustawień prywatności?

Reklama

Później wyszła na jaw kolejna wpadka Google, która mówiła o tym, że gigant z Mountain View utrudnia dostęp do ustawień prywatności w urządzeniach mobilnych pracujących na systemie Android. Stroną pozywającą był stan Arizona, który sprawę ostatecznie wygrał. Najnowsze informacje mówią, że gigant z USA w dalszym ciągu nie uczy się na błędach.

Na biednego nie trafiło, to na pewno. Na niewinnego chyba też

Francuski urząd antymonopolowy wszczął postępowanie wobec Google. Wszystko powiązane jest z kupnem Fitbit przez amerykańskiego giganta. Przedsiębiorstwo z Mountain View, według francuskiego urzędu, dopuściło się zagrywki monopolowej, dlatego też została na nie nałożona kara rzędu 220 milionów euro.

Google
Gigant z Mountain View po raz kolejny zmuszony jest do zapłaty kary finansowej.

Według portalu Reuters, sprawa dotyczyła braku możliwości korzystania z innych platform reklamowych. Reklamodawców zmuszono do korzystania z AdX, którego właścicielem jest oczywiście amerykańskie przedsiębiorstwo. Topowe miejsca, które występowały w wynikach wyszukiwania, musiał korzystać także z Google Ad Managera.

Google zgodziło się zapłacić wymierzoną karę. Zmieniło także politykę, dzięki której reklamodawcy, którzy korzystają z innych narzędzi, będą mieć taką samą szansę wyświetlania się wyżej w wynikach, jak Ci korzystający z usług reklamowych Google.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama