Connect
To Top

Pojemny powerbank Green Cell PB113CZ – szybki rzut okiem

O tym do czego służą tego typu urządzenia raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć. Pojemny powerbank jest zbawieniem dla posiadaczy urządzeń „smart”, które często rozładowują się w mgnieniu oka. Czy Green Cell PB113CZ, który cechuje się baterią o pojemności aż 30000 mAh sprosta naszym wymaganiom?

Zawartość opakowania i wygląd zewnętrzny

Green Cell PB113CZ dostarczony jest w małym, kartonowym opakowaniu. Wewnątrz znajdziemy powerbank, przewód USB, który służy do ładowania akumulatora oraz dokumentację. Spodziewałem się nieco ładniejszego pudełka oraz lepszego wyposażenia, choćby „kostki” do ładowania. Oczywiście praktycznie w każdym domu taką znajdziemy, jednak… lepiej mieć więcej, niż mniej.

Samo urządzenie jest… normalne. To prostokątne pudełko pokryte gumowym plastikiem. Na froncie umieszczono logo oraz diody, które informują o stanie naładowania baterii. Niestety w dzień trudno dostrzec ile jeszcze pozostało nam czasu do końca ładowania. To za sprawą bardzo małych diod LED. Na jednym z boków umieszczono szereg złącz. Trzeba przyznać, że w tym przypadku Green Cell PB113CZ wypada naprawdę dobrze. Znajdziemy tam dwa porty USB, jeden MicroUSB, jeden USB-C. Warto dodać, że ten pojemny powerbank posiada opcję szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0.

Green Cell PB113CZ – pojemny powerbank

O tym jak działa powerbank raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć. Podpinamy nasze urządzenie, np. tablet, smartfon itp., a następnie klikamy przycisk znajdujący się na bocznej części obudowy, który uruchamia urządzenie.

Jak już wcześniej wspomniałem powerbank posiada akumulator (Li-Polymer) o pojemności 30000 mAh. Dla porównania, Apple iPhone 8 posiada baterię o pojemności 1821 mAh. Dlatego łatwo obliczyć, że smartfona naładowalibyśmy ponad 16 razy. Samo ładowanie akumulatora do pełna trwa około czternastu godzin. Dużo? Według mnie nie.

Jeśli chodzi o pozostałe aspekty techniczne, Green Cell PB113CZ posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz przed przeładowaniem i głębokim rozładowaniem. Model ten ma wymiary 113 x 75 x 36,5 mm, natomiast jego waga wynosi 570 g. Wejście to 1 x MicroUSB lub USB-C (5V/2.1A, 9V/2A, 12V/1.5A), natomiast wyjście to 1 × USB (3.6-6.5V/3A, 6.5-9V/2A, 9-12V/1.5A), 1 × USB (5V/2.4A). Producent zdecydował się na ogniwo Li-Polymerowe.

Podsumowanie

Green Cell wyprodukował naprawdę pojemny powerbank, który spełni wymogi najbardziej wymagających osób. Dzięki 30000 mAh naładujemy kilkanaście razy nasz smartfon, tablet czy inne tego tpu urządzenia. Ładowanie co prawda trwa około czternaście godzin, jednak zawsze powerbanka możemy zostawić na noc, aby potem cieszyć się jego długą pracą. Cenowo również produkt polskiej firmy nie wypada najgorzej. Około 145 złotych za pojemny powerbank z opcją szybkiego ładowania? Czego chcieć więcej!

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media