162
Views

Huawei szykuje się do premiery swojego nowego systemu operacyjnego, HarmonyOS 2.0. Nowa wersja oprogramowania, które znajdziemy na urządzeniach mobilnych chińskiej marki do tej pory owiane było nutką tajemnicy. W sieci pojawiło się jednak wideo przedstawiające system w pełniej okazałości.

Nowy system alternatywą dla Google Android

Marka Huawei po raz pierwszy swój nowy system HarmonyOS zaprezentowała w 2019 roku. Była to alternatywa dla systemu Google Android, na który chiński producent w ostateczności stracił licencję. Początkowo wersja 1.0 dostępna była na inteligentne ekrany, jednak z czasem zaczęto wdrażać je na inne urządzenia producenta.

Nowy system HarmonyOS 2.0 trafi na smartfony i tablety. Obecnie znajduje się w końcowej fazie rozwoju i wkrótce zostanie przekazany użytkownikom. Na nowym systemie Huawei ma pracować flagowiec producenta, smartfon Huawei P50.

HarmonyOS 2.0
Nowy system HarmonyOS 2.0 znajdziemy na smartfonie Huawei P50.

HarmonyOS 2.0 na wideo. Zobaczcie jak wygląda na Mate X2

O tym, że system HarmonyOS 2.0 będzie bardzo podobny do Google Android wiedzieliśmy od dawna. Na pierwszy rzut oka nie widać znaczących różnic pomiędzy dwoma systemami – szata graficzna jest bardzo podoba, tak samo jak i samo nawigowanie po funkcjach systemowych.

Jako, że Huawei przestał współpracować z Google to nie doświadczymy tutaj żadnej z usług amerykańskiego przedsiębiorstwa. Zamiast popularnej wyszukiwarki system korzysta z Petal Search. W dalszym ciągu użytkownik będzie miał dostęp do widżetów, jednak w innym formacie. Po wideo można wywnioskować, że system skierowany jest bardziej na obsługę gestów.

Huawei Mate X został platformą, na której nagrano działanie systemu.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.