Hotel biznesowy, a jego lokalizacja
Hotel biznesowy musi posiadać odpowiednią lokalizację. Najlepszą będzie centrum miasta. To punkt, można powiedzieć, strategiczny, bo dobrze skomunikowany z kluczowymi węzłami komunikacyjnymi. Mowa o autostradzie, drodze wojewódzkiej, porcie lotniczym. Dzięki takiemu położeniu goście zarówno z najbliższej okolicy, jak i z różnych stron kraju czy świata nie będą mieli problemu z dotarciem na miejsce. To istotna, choć nie jedyna zaleta, jaką może się poszczycić hotel w centrum miasta. Jego położenie zapewnia także bezpośredni dostęp do największych atrakcji: zabytków, muzeów, instytucji kultury. Warto to wykorzystać, organizując dla gości zwiedzanie najważniejszych punktów turystycznych miasta. Takie nietypowe urozmaicenie eventu biznesowego z pewnością zrobi na nich wrażenie.
Sala konferencyjna
Nie mniej ważne od lokalizacji jest profesjonalne zaplecze konferencyjne. Hotel biznesowy rzadko ma bowiem służyć jedynie jako miejsce na nocleg, do którego wraca się po zakończonym wydarzeniu firmowym. Częściej staje się przestrzenią tego wydarzenia. Obowiązkowym elementem są zatem nowoczesne i dobrze wyposażone w sprzęt multimedialny sale konferencyjne w hotelu. Dobrze, by miały zróżnicowaną wielkość lub układ modułowy, tak, aby można w nich zorganizować zarówno dużą konferencję branżową czy warsztaty dla kilkudziesięciu pracowników, jak i kameralne zebranie zarządu oraz spotkanie w interesach.
Warto wspomnieć o sieci Q Hotel, której obiekty zlokalizowane są w centrum kilku największych miast w Polsce: Katowic, Wrocławia, Gdańska i Krakowa.
Sala bankietowa
Po zakończonym wydarzeniu biznesowym w dobrym tonie jest zaproszenie gości na elegancki bankiet, który zwieńczy burzliwe obrady, żywiołowe dyskusje czy zakończone sukcesem pertraktacje. Sala bankietowa w hotelu okaże się najlepszym miejscem na organizację tego typu przyjęcia. Goście nie będą musieli bowiem opuszczać obiektu, aby w przyjemnej atmosferze i eleganckim otoczeniu podzielić się wrażeniami z wydarzenia, lepiej się poznać i nawiązać bliższe kontakty. Sala bankietowa może jednak równie dobrze posłużyć jako miejsce do przeprowadzenia odrębnego eventu firmowego: wigilii pracowniczej czy integracji.
Hotel biznesowy – wyposażenie pokoju
Zaletą hotelu biznesowego jest zapewnienie kompleksowej obsługi. Od przygotowania konferencji przez organizację bankietu aż po komfortowy nocleg. Ostatni z wymienionych elementów również wymaga odpowiednich warunków. W pokoju dla gości podróżujących służbowo nie wystarczy wygodne łóżko, które przyniesienie wypoczynek po intensywnym dniu. Nie powinno zabraknąć także biurka do pracy, stałego dostępu do internetu i większej liczby gniazdek, aby bez trudu można było podłączyć różne sprzęty elektroniczne, niezbędne podczas wyjazdu na delegację: laptop, telefon komórkowy, tablet. W tak zorganizowanym hotelu biznesowym z łatwością uda się połączyć sprawy służbowe z przyjemnym wypoczynkiem.
Materiał zewnętrzny.