Connect
To Top

HP Envy 13 – laptop z niedociągnieciami. Warto kupić?

Jeśli wasz stary laptop niedomaga i najwyższa pora wymienić go na coś nowszego i lepszego, to zawsze warto zwrócić uwagę na laptopy firmy HP. Od kilku lat urządzenia tej firmy oferują bardzo wysoką jakość w stosunku do ceny, plus w moim osobistym odczuciu posiadają najlepszą klawiaturę dostępną na rynku. Takim przykładem jest HP Envy 13, czyli świetny laptop w przystępnej cenie. 

Wstecz1 z 8Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

W ostatnim czasie miałem okazję testować notebooka HP Envy 13. Laptop ten cechuje się wysoką jakością wykonania z najmniejszą dbałością o szczegóły oraz zadowalającą wydajnością, która z pewnością da sobie radę podczas zadań biurowych. 

 

Wykonanie z dbałością o szczegóły

Cały korpus HP ENVY 13 został wykonany z aluminium. Widać, że producent przyłożył się do jak najlepszego wykonania swojego produktu. Wszystkie elementy do siebie pasują, nic nie odstaje i nie skrzypi. Po pierwszych sekundach korzystania z laptopa widać, że mamy do czynienia z urządzeniem z wyższej półki. Całość jest stabilna i daje wrażenie solidności. Potęguje to fakt, że korpus w miejscu, gdzie znajduje się klawiatura nie ugina się pod mocniejszym naciskiem. Tak samo jeśli chodzi o zewnętrzną część klapy matrycy. Jedynym uginającym się elementem jest dolna część ramki wyświetlacza, która została wykonana z plastiku. 

Całość prezentuje się bardzo dobrze. Detale świetnie wpasowują się w całokształt urządzenia. Pod ekranem znajdziemy głośniki, które zostały ukryte pod korpusem z bardzo fajnym wzorkiem. Krawędzie klawiatury również zostały wyprofilowane. Nad nią znajdziemy ciekawe ozdobienie obudowy, które ma na celu usprawnienie przepływu powietrza. Osobiście bardzo spodobały mi się zawiasy. Co prawda wyglądają klasycznie, jednak przy tym świetnie wywiązują się ze swojej roli. Całość została utrzymana w czarno-srebrnym kolorze o matowym usposobieniu. Na części zasłaniającej zawiasy producent postanowił wykorzystać aluminiowy element w kolorze brązu imitującym drewniany panel. Tak jak wspomniałem, wszystko współgra ze sobą i laptop HP ENVY 13 to naprawdę bardzo ładny laptop biznesowy. 

HP Envy 13 należy oczywiście do smukłych urządzeń tego typu. Jego wymiary to 30,7 × 21,2 × 1,49 cm (szer. x głęb. x wys.). Waga 1,22 kg sprawia, że laptopa można zabrać ze sobą wszędzie. Zmieści się w plecaku, a niska waga sprawi, że praktycznie nie odczujemy tego, że niesiemy ze sobą laptopa.

Wstecz1 z 8Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

More in Nowe technologie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.