HP Envy 13 - laptop z niedociągnieciami. Warto kupić?
HP Envy 13 - laptop z niedociągnieciami. Warto kupić?

HP Envy 13 – laptop z niedociągnieciami. Warto kupić?

W ostatnim czasie miałem okazję testować notebooka HP Envy 13. Laptop ten cechuje się wysoką jakością wykonania z najmniejszą dbałością o szczegóły oraz zadowalającą wydajnością, która z pewnością da sobie radę podczas zadań biurowych. 

 

Wykonanie z dbałością o szczegóły

Cały korpus HP ENVY 13 został wykonany z aluminium. Widać, że producent przyłożył się do jak najlepszego wykonania swojego produktu. Wszystkie elementy do siebie pasują, nic nie odstaje i nie skrzypi. Po pierwszych sekundach korzystania z laptopa widać, że mamy do czynienia z urządzeniem z wyższej półki. Całość jest stabilna i daje wrażenie solidności. Potęguje to fakt, że korpus w miejscu, gdzie znajduje się klawiatura nie ugina się pod mocniejszym naciskiem. Tak samo jeśli chodzi o zewnętrzną część klapy matrycy. Jedynym uginającym się elementem jest dolna część ramki wyświetlacza, która została wykonana z plastiku. Całość prezentuje się bardzo dobrze. Detale świetnie wpasowują się w całokształt urządzenia. Pod ekranem znajdziemy głośniki, które zostały ukryte pod korpusem z bardzo fajnym wzorkiem. Krawędzie klawiatury również zostały wyprofilowane. Nad nią znajdziemy ciekawe ozdobienie obudowy, które ma na celu usprawnienie przepływu powietrza. Osobiście bardzo spodobały mi się zawiasy. Co prawda wyglądają klasycznie, jednak przy tym świetnie wywiązują się ze swojej roli. Całość została utrzymana w czarno-srebrnym kolorze o matowym usposobieniu. Na części zasłaniającej zawiasy producent postanowił wykorzystać aluminiowy element w kolorze brązu imitującym drewniany panel. Tak jak wspomniałem, wszystko współgra ze sobą i laptop HP ENVY 13 to naprawdę bardzo ładny laptop biznesowy. 

HP Envy 13 należy oczywiście do smukłych urządzeń tego typu. Jego wymiary to 30,7 × 21,2 × 1,49 cm (szer. x głęb. x wys.). Waga 1,22 kg sprawia, że laptopa można zabrać ze sobą wszędzie. Zmieści się w plecaku, a niska waga sprawi, że praktycznie nie odczujemy tego, że niesiemy ze sobą laptopa.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Chyłka – Rewizja. Ostatni odcinek dostępny na Player