83
Views

Jazda na rowerze jest przyjemna i zdrowa, ale często wiąże się z niebezpieczeństwem. Upadki to nic przyjemnego, dlatego też podstawowym wyposażeniem każdego rowerzysty powinen być kask. Osoby, które lubią nowinki technologiczne, powinny zwrócić swoją uwagę na inteligentny kask Neo Smart Helmet od Huawei.

Huawei wchodzi na nowy rynek?

Huawei to marka, która słynie z produkcji smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. W ostatnim czasie chiński gigant nie może mówić o sukcesach, ponieważ w dalszym ciągu znajduje się na czarnej liście rządu USA. Pozycja na tej liście sprawia, że firma z Państwa Środka nie może korzystać m.in. z usług Google, czy Qualcomm.

Przeczytaj także: Huawei znalazł sposób na obejście sankcji USA!

To wszystko sprawia, że producent szuka dochodów na innych rynkach, a przykładem tego może być inteligentny kask dla rowerzystów Neo Smart Helmet. Jest to jedno z bardziej niezbędnych elementów wyposażenia każdego rowerzysty, a sama propozycja od Huawei prezentuje się bardzo ciekawie. Jeszcze bardziej wpływa na bezpieczeństwo rowerzysty!

Neo Smart Helmet to propozycja dla miłośników nowinek technologicznych

Jak można się domyślić, kask Neo Smart Helmet nie jest zwykłym kaskiem, ponieważ posiada on inteligentne funkcje. Kask dostępny jest w dwóch kolorach – czarnym i szarym i świetnie sprawdzi się jako ochrona głowy podczas jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach, czy hulajnodze. Urządzenie wykorzystuje łączność z systemem Harmony OS, dzięki czemu za jego pomocą możemy prowadzić rozmowy!

Na pokładzie znalazła się oczywiście technologia Bluetooth. Dzięki połączeniu akcesorium z telefonem bez problemu możemy wybierać numery telefonów, zmieniać intensywność oświetlenia, które umieszczono na przodzie i tyle kasku. Trzeba dodać, że wraz ze wzrostem prędkości jazdy specjalny sensor sprawia, że świtała te świecą mocniej!

Neo Smart Helmet

Ciekawą funkcją jest także obsługa kasku za pomocą komend głosowych oraz możliwość słuchania muzyki za pomocą wbudowanego głośnika Bluetooth. Na tę chwilę kask Huawei Neo Smart Helmet dostępny jest w Chinach i został wyceniony na około 510 PLN. Mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się też na innych rynkach!

Źródło: Tech News Space

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.