Site icon MenWorld.pl

Huawei żartuje sobie z Apple. Powód nie jest wcale głupi

Huawei trollując Apple dostała prawie darmową reklamę

Huawei “ma bzika” na punkcie Apple. Produkty chińczyków nie tylko przypominają wyglądem te z nadgryzionym jabłkiem, ale także często podobne jest też nazewnictwo. Daleko szukać nie trzeba – Matebook X Pro vs MacBook Pro. Popatrzcie także na smartfony: iPhone X vs. Huawei P20 i tak dalej, i tak dalej. Tym razem Huawei zażartował sobie z niezbyt wydajnej baterii, którą posiadają najnowsze smartfony Apple.

 

Prezenty dla czekających w kolejce

Według serwisu mothership.sg pracownicy firmy Huawei udali się do dwustu osób, które czekały w kolejce przed sklepem Apple znajdującym się w Singapurze. Mieli oni ze sobą powerbanki o pojemności 10000 mAh. Na pudełku widniał napis “Masz tu powerbanka. Będziesz go potrzebował”.

W Londynie na Regent Street ustawiono samochód, który miał ładować najnowsze iPhone Xs. Żarty, żartami, ale tak naprawdę problem z bateriami w smartfonach z nadgryzionym jabłkiem znany jest nie od dziś. Dla porównania P20 Pro oferowany jest z akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Niebawem ma pojawić się Mate 20 Pro, który będzie posiadał baterię 4200 mAh. Dla porównania, iPhone Xs może pochwalić się akumulatorem o pojemności 2658 mAh, czyli znacznie mniejszym. Oczywiście kwestia optymalizacji systemu i podzespołów sprawia, że nawet taka pojemność wystarcza na dzień pracy, jednak liczby mówią same za siebie. P20 Pro z pewnością oferuje o wiele dłuższy czas, niż w przypadku iPhone.

 

Źródło: Komputer Świat.

Exit mobile version