Hulajnogi elektryczne na minuty znikają. Co teraz? Fot. MenWorld
220
Views

Hulajnogi elektryczne na minuty stały się prawdziwą plagą w wielkich miastach. Pojazdy te można spotkań na każdym rogu i to nawet w miejscach, gdzie utrudniają poruszanie się. Dlatego też zdecydowano, że z tym koniec i znikną one z ulic.

Hulajnogi to przydatne pojazdy, jednak mogą być problematyczne

Hulajnogi elektryczne to pojazdy, które w ostatnich latach stały się naprawdę popularne. W szybki i wygodny sposób można przedostać się na nich z punktu A do punktu B. Jest to zdecydowanie szybszy środek transportu niż samochód, zwłaszcza jeśli mówimy o poruszaniu się po dużym mieście.

Hulajnogi elektryczne na minuty znikają. Co teraz? Fot. MenWorld
Hulajnogi elektryczne na minuty znikają. Co teraz? Fot. MenWorld

Przeczytaj także: Hulajnoga jako wyposażenie auta? Kia również ma swój model

Niestety, często bywa jednak tak, że hulajnogi elektryczne na minuty, które porozstawiane są po mieście, znajdują się na każdym kroku i nie są ustawiane tak, aby nie przeszkadzać innym osobom. Nie raz każdy z nas spotkał się z tym, że taki pojazd stał lub leżał na środku chodnika. Dlatego też Paryż postanowił coś z tym zrobić i powiedział stop.

Paryż mówi dość. Hulajnogi elektryczne na minuty znikają

2 kwietnia w Paryżu odbyło się miejskie referendum, na mocy którego mieszkańcy tego miasta zdecydowali, że hulajnogi elektryczne na minuty mają zniknąć z ulic stolicy Francji. Za usunięciem tych pojazdów głosowało aż 89,03 proc. z 103804 głosujących! Mer miasta oznajmiła, że znikną one z ulic 1 września 2023 roku.

Hulajnogi elektryczne na minuty znikają. Co teraz? Fot. MenWorld
Na paryskich ulicach nie zobaczymy już hulajnóg wypożyczanych na minuty.

Właśnie wtedy skończy się umowa licencyjna, która w 2020 roku została nadana trzem operatorom: Lime, Dott i Tier. Teraz jednak hulajnogi elektryczne znikną z ulic Paryża. Myślicie, że taki zakaz również powinien pojawić się w polskich miastach?

Oczywiście wspomniani wyżej operatorzy będą odwoływać się do tej decyzji.

https://twitter.com/Anne_Hidalgo/status/1642640084066344961?s=20

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Gadżety
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.